Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak zrobić płyn do baniek?

Co to są bańki mydlane i dla kogo są przeznaczone? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców. Bańki mydlane w dzisiejszych czasach są dość drogie, więc rodzice niechętnie kupują je dla swoich pociech. Bańki mydlane są nieodłącznym elementem zabawy każdego malucha. Sprawiają mu frajdę podczas gdy je puszcza a następnie biega za nimi i je łapie. Przez takie zwykłe czynności dziecko ćwiczy swoją koordynację ruchową więc warto mu takie bańki zapewnić. Koszy produkcji własnych baniek jest stosunkowo niewielki, do tych, które mamy okazję zakupić w niemal każdym sklepie z zabawkami.

Z czego zrobić płyn do baniek?

Do własnej produkcji baniek mydlanych każdemu przydatny jest specjalny przyrząd lub inaczej gotowa maszynka, która jest przeznaczona do robienia baniek. Każdy zna jej wygląd. Króciutki plastikowy patyczek, który zakończony jest dwoma małymi otworami, przez które będziemy puszczać nasze bańki.  Każdy może zakupić taki przyrząd w sklepie. Znajdują się one w praktycznie każdym sklepie z zabawkami lecz bywa także, że możemy zakupić go w wielu kioskach oraz większych marketach. Jeśli rodzic wykaże się inwencją twórczą może sprawić sobie taki przyrząd samemu. Efekt będzie zadowalający a dzięki temu rodzic poćwiczy swoją kreatywność ;). Wystarczy, że dłuższą słomkę do napojów przetniemy z jednej strony nożyczkami w taki sposób, aby jego końcówka skutecznie rozszerzyła się.

Przepisów na dobry płyn do robienia baniek mydlanych jest kilka, a oto najlepsze z nich.

Płyn do mycia naczyń

Powinniśmy wymieszać litr wody, najlepiej ciepłej, ze względu na to, że ciepła woda jest lepszym rozpuszczalnikiem i substancje do niej dodane, szybciej się rozpuszczają. Mieszamy wodę po dodaniu 2 łyżek płynu do naczyń, obojętnie jakiego, sprawdzi się każdy oraz jedną łyżkę gliceryny. Roztwór mieszamy tak długo do czasu, gdy otrzymamy mieszaninę jednorodną, czyli do czasu gdy składniki, które dodaliśmy nie będą widoczne. W ten krótki sposób przygotować możemy bańki.

Płyn do naczyń z cukrem

Kolejnym sposobem jest metoda podobna do wyżej wymienionej. Litr ciepłej wody mieszamy z dwoma łyżkami płynu do naczyń oraz dodajemy zwykłego cukru lub cukru pudru. Roztwór również mieszamy do czasu aż otrzymamy mieszaninę jednorodną. Jest to kolejny bardzo prosty sposób na otrzymanie wysokiej jakości płyny do tworzenia baniek mydlanych.

Świecące bańki mydlane!

Następny sposób to wykonanie świecących baniek mydlanych! Od tej pory będziemy mogli puszczać bańki późnym wieczorem. Zapewni to dziecku świetną zabawę oraz sprawi niezłą frajdę. Do wcześniej przygotowanego płynu musimy dolać fluorescencyjnej plakatówki najlepiej w proporcji pół na pół lub w ewentualności należy użyć fluorescencyjnego markera. W tym celu trzeba rozciąć pisak oraz wylać z niego fluorescencyjny tusz, jeśli ma wewnątrz wkład, to namocz go w niewielkiej ilości wody, a następnie należy dokładnie wymieszać z płynem do baniek. Najlepiej, abyśmy również wykonali to w proporcji pół na pół lecz jeśli nasze bańki nie wychodzą powinniśmy, dodać jednego lub drugiego składnika więcej. Najlepiej wychodzą bańki żółte a także pomarańczowe najsłabiej zaś niebieskie oraz czerwone.

Myślę, że po tym krótkim poradniku każdy rodzic zdecyduje się wyprodukować własne bańki. Od tej pory nasze dzieci będą zadowolone ze wspaniałej rozrywki, którą im zapewnimy a nasze portfele nie ucierpią ze względu na ich zakup. Warto zwrócić uwagę na to, że świecące bańki są trudno dostępne, a te, które sami produkujemy są o wiele bardziej wytrzymalsze niż te, które kupujemy w zwykłym zabawkowym sklepie czy kiosku.

Wróć

Jak odkleić naklejkę z szyby?
Jak usunąć wosk do depilacji?
Jak usunąć plamy z herbaty?
Jak usunąć żywicę z ubrania?
Jak odkleić naklejkę z szyby?
Jak usunąć wosk do depilacji?
Jak usunąć plamy z herbaty?
Jak usunąć żywicę z ubrania?
Gazetka NETTO