Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Sposób na meszki: Jak pozbyć się meszek z mieszkania?

Meszki w mieszkaniu mogą stanowić nie lada wyzwanie, jednakże istnieją sprawdzone sposoby na te małe owady. Sposób na meszki pozwoli nam raz na zawsze zapomnieć o tym problemie. Jak pozbyć się małych gryzących muszek? Jak zwalczać meszki w mieszkaniu? Co odstrasza meszki?

Zwalczanie meszek w domu

Meszki to małe owady, które zwabione zostają zapachem potu człowieka. Jeśli chcemy zapobiec ukąszeniu meszek w domu oraz się ich pozbyć, warto zastosować poniższe porady:

  • przyjmowanie witaminy B, która zmienia zapach potu, który dla meszek staje się po suplementacji nie do zniesienia,
  • wykorzystanie czosnku, który jest bardzo skuteczny w zwabianiu meszek, jednakże przez specyficzny zapach ta metoda może nam nie przypaść do gustu,
  • zapach migdałów, lawendy i goździków, które nie są tolerowane przez te małe owady,
  • zadbanie o udrożnione rynny, gdzie często meszki się rozmnażają, przez co dojść może do inwazji na nasz dom,
  • noszenie jasnych ubrań z długimi rękawami, co ochroni nas przed ukąszeniami (ciemne kolory przyciągają meszki),
  • zastosowanie moskitiery na okno z drobnymi oczkami, co ochroni nas także przed muchami, komarami i innymi owadami,
  • zrezygnowanie z kwiatów dookoła domu, gdyż stanowią one bardzo dobre schronienie dla meszek.

Domowe sposoby na ugryzienia meszek

Sposoby na ukąszenia meszek bazować mogą na przygotowaniu wody z octem, następnie za pomocą gazy przykładać należy zamoczony wacik do bolącego miejsca. Co ciekawe, tutaj sprawdzi się także plasterek ananasa lub cebuli - działają one przeciwbakteryjnie. Odkażająco zadziała również olejek lawendowy lub pasta do zębów, co zniweluje zaczerwienienie i zmniejszy ból. Kolejnym sposobem na ugryzienie meszek jest zastosowanie ziołowych okładów z szałwii, werbeny lub tymianku.

Pamiętajmy o tym, że niekiedy domowe sposoby nie wystarczają, zwłaszcza jeśli wystąpi reakcja alergiczna. Meszka podczas ukąszenia wprowadza do organizmu człowieka jad, który składa się z białka, peptydów i histaminy. Osoby uczulone na taki jad odczuwać mogą zawroty głowy, bóle brzucha, a nawet nudności i wymioty. Bezpośrednie zagrożenie dla naszego życia stanowi wstrząs anafilaktyczny, do którego może dojść w takiej sytuacji. Warto zatem jak najszybciej skorzystać z pomocy lekarskiej.

Sposoby na meszki opierać się mogą na domowych metodach lub skorzystaniu ze specjalnych preparatów, jakie odstraszają owady. Małe gryzące muszki w domu są zmorą w okresie letnim, z którą warto jak najszybciej sobie poradzić. Ugryzienia prowadzą bowiem do obrzęku lub mogą wywołać reakcję alergiczną.

Wróć

Kiedy i jak siać trawę?
Jak odgrzybić klimatyzację?
Jak odkleić naklejkę z szyby?
Czym usunąć rdzę?
Kiedy i jak siać trawę?
Jak odgrzybić klimatyzację?
Jak odkleić naklejkę z szyby?
Czym usunąć rdzę?