Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak usunąć lakier do paznokci z ubrania?

Każda z nas, kobiet uwielbia nadawać swoim paznokciom ciekawe kolory. Pomalowane paznokcie są bowiem znakomitym uwieńczeniem każdej stylizacji, mogącym podkreślić nasz indywidualny styl. Problem pojawia się jednak w momencie, kiedy podczas pokrywania naszych paznokci pięknym kolorem dojdzie do zabrudzenia części naszej garderoby. Mówi się, że plamy z lakieru do paznokci są "nie do zdarcia". Istnieje jednak kilka prostych, domowych sposobów, które pomogą nam na skuteczne odczyszczenie naszych ubrań z lakieru.

Pogromca plam - zmywacz do paznokci

Jednym z powszechniejszych sposobów, pozwalających na skuteczne usunięcie z naszych ubrań plam i zabrudzeń z lakieru do paznokci jest zastosowanie zmywacza do paznokci. Należy nałożyć na niewielki wacik kosmetyczny odrobinę zmywaczu i dokładnie pocierać miejsce zabrudzenia. Uwaga - rozwiązanie te nie jest do końca bezpieczne - ubrania wykonane z delikatnych materiałów wskutek silnych właściwości lakieru mogą się odbarwić.

Roztwór sody

Starym jak świat sposobem, pozwalającym nam na pozbycie się uciążliwych plam z lakieru do paznokci jest sporządzenie roztworu z sody spożywczej. Pamiętajmy jednak, aby proporcje obu składników były identyczne. Rozpuszczoną w wodzie sodę należy nabrać na niewielki wacik kosmetyczny, po czym delikatnie pocierać po miejscu zabrudzenia - jest to metoda bezpieczna, która przynosi rezultaty szczególnie w momencie, kiedy lakier nie zdążył jeszcze całkowicie zaschnąć na naszym ubraniu.

Spiłowywanie lakieru - czyli patent na zaschnięty lakier

Sposobem, który pozwoli nam na usunięcie plamy ze zaschniętego lakieru jest delikatne spiłowanie go z naszej odzieży. Warto jednak zaznaczyć, że motyw ten sprawdzi się jedynie w momencie, kiedy lakier całkowicie zaschnie na naszym ubraniu. Jest to sposób, który pozwala na usunięcie lakieru z odzieży wykonanej z grubszego materiału - jeansu, sztruksu. Stosowania metody polegającej na spiłowywaniu zaschniętego nie poleca się na ubraniach delikatnych, a w szczególności - bluzkach, koszulach czy sukienkach.

Wróć

Jak usunąć wosk do depilacji?
Jak usunąć zapach stęchlizny?
Jak usunąć żywicę z ubrania?
Jak usunąć plamy z herbaty?
Jak usunąć wosk do depilacji?
Jak usunąć zapach stęchlizny?
Jak usunąć żywicę z ubrania?
Jak usunąć plamy z herbaty?