Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak usunąć wosk do depilacji?

Nadmiar włosów na skórze nie wygląda zbyt estetycznie, dlatego kobiety sięgają po różne metody pomagające je usunąć. Jedną z takich metod jest usuwanie owłosienia przy pomocy specjalnego wosku kosmetycznego. Charakteryzuje się tym, że nie pozostawia na skórze podrażnień, tak jak ma to miejsce w przypadku maszynki do golenia.

Podczas zabiegu depilacji w profesjonalnych salonach kosmetycznych, personel ma odpowiednie doświadczenie co zrobić, aby pozbyć się pozostałości wosku. Sprawa ma się jednak inaczej, jeżeli zabieg ten wykonywany jest w warunkach domowych. Zatem jak usunąć wosk, który pozostał na skórze po usunięciu włosów? Istnieje kilka sposobów, które pomogą uporać się z tym problemem.

Specjalne chusteczki

Wosk do depilacji często oferowany jest w zestawach wraz z chusteczkami, które posiadają w składzie specjalną substancję. Pozwala ona na skuteczne usunięcie wosku z ciała. Jeżeli jednak wosk kupiony został bez dodatków, chusteczki można nabyć osobno w supermarketach, drogeriach oraz aptekach.

Olej spożywczy

Olej używany do przyrządzania potraw może okazać się także skuteczny w walce z woskiem. Zamiast oleju można użyć też kosmetyczny odpowiednik o podobnych właściwościach.

Usuwanie jest bardzo łatwe. Wystarczy nanieść niewielką ilość oleju na płatek kosmetyczny lub chusteczkę, a następnie przetrzeć miejsca, w których pozostał wosk. W dodatku, działanie oleju doda skórze miękkości oraz odżywi ją.

Tłusty krem

Podobnie jak oleje, tak samo i krem o dużej zawartości tłuszczu, może poradzić sobie równie dobrze w eliminacji lepkich miejsc na ciele. Stosowane mogą być różne typy kremów, ale pamiętać trzeba, żeby miały znaczną ilość tłuszczu.

Mleczka, aerozole, żele

Preparaty do higieny i pielęgnacji ciała również mogą pomóc w usuwaniu lepkiej masy ze skóry. Szczególnie polecane są środki w sprayu z wyłączeniem dezodorantów i wody toaletowej. Proces usuwania polega na rozprowadzeniu danego środka na miejscu z woskiem, a następnie po odczekaniu około minuty, wystarczy usunąć wszystko chusteczką.

Wróć

Jak usunąć lakier do paznokci z ubrania?
Jak odkleić naklejkę z szyby?
Jak zneutralizować zapach czosnku?
Jak usunąć plamy z czekolady?
Jak usunąć lakier do paznokci z ubrania?
Jak odkleić naklejkę z szyby?
Jak zneutralizować zapach czosnku?
Jak usunąć plamy z czekolady?