Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak usunąć zapach moczu?

Każdy z nas dobrze zna zapach moczu. Nie należy on do tych przyjemnych, co do czego raczej nikt nie ma wątpliwości. Zazwyczaj jednak nie zwracamy na ten zapach uwagi, bo rzadko zdarzają się sytuacje, w których woń moczu dłużej unosi się w naszym domowym powietrzu. Najczęściej po wydaleniu moczu w łazience, używa się się spłuczki, przez co nieprzyjemny zapach moczu zostaje szybko zneutralizowany. Znacznie rzadziej, ale jednak także zdarzają się sytuacje, w których woń moczu unosi się w domu i nierzadko mocno irytuje domowników. Którego rodzica w poranek nie zaskoczyło mokre od moczu prześcieradło i łóżko jego dziecka? Albo też, który zwierzak mieszkający razem z domownikami nie załatwił swoich potrzeb na kanapie? Takie sytuacje się zdarzają i trzeba być na nie przygotowanym.

Sposoby na to jak usunąć zapach moczu

Przygotowanym przynajmniej powinno się być. Nikt bowiem nie lubi kiedy przebywając w pokoju, unosi się w nim bardzo nieprzyjemny zapach. A jeśli taki zapach nie będzie szybko usunięty, to np. niektóre meble czy ubrania mogą nim przesiąknąć. Wówczas taki zapach może towarzyszyć domownikom znacznie dłużej. Warto więc, dla własnego i rodzinnego komfortu znać sposoby na usunięcie zapachu moczu. Jak zatem to zrobić? Poznaj kilka sposobów:

  1. Mieszanina sody oczyszczonej i wody oraz przemycie octem.

Ten sposób opiera się na przygotowaniu mieszanki z wody i sody oczyszczonej. Ma ona postać troszkę bardziej stałą niż zwykła ciecz. Tę mieszankę należy wetrzeć w powierzchnię materiału, na której znajduje się plama z moczu. Następnie należy kilkukrotnie przyłożyć np. chusteczki lub papierowe ręczniki na taki czas, aby mieszanka w nie wsiąkła. Kiedy mieszanka zostanie już usunięta z brudnej od moczu powierzchni, to można wysuszyć ją suszarką lub wynieść na świeże powietrze. Wtedy zapach moczu już nie powinien być odczuwalny.

  1. Zastosowanie nadtlenku wodoru.

Brzmi bardzo tajemniczo, ale nadtlenek wodoru to po prostu woda utleniona. Aby usunąć za jego pomocą przykry zapach moczu, należy wetrzeć w brudną powierzchnię wspomnianą wodę utlenioną, a potem przemyć zwykłym środkiem do mycia tkanin i wysuszyć. To również bardzo skuteczny sposób. Jednak trzeba uważać, bo dla niektórych tkanin może być niebezpieczny. Woda utleniona może bowiem zaszkodzić różnym materiałom.

  1. Płyn do płukania ust.

Sposób jest niemal bliźniaczo podobny do pierwszego przedstawionego wyżej sposobu. Z tym, że w tym przypadku przygotowuje się mieszankę z wody i płynu do płukania ust. Okazuje się, że taka mieszanka również bardzo skutecznie usuwa nieprzyjemny zapach moczu.

  1. Przysypanie plamy mąką kukurydzianą.

Chyba najbardziej zaskakujący ze wszystkich przedstawionych tutaj sposobów. Jest on dziecinnie wręcz prosty. Wystarczy zakupić, choćby niewielki, worek z mąką kukurydzianą. Następnie jedyne co trzeba zrobić ty wysypać mąkę na plamę z moczu. Można nią też lekko potrzeć o brudny materiał. Na koniec przemywa się mąkę wodą. Zapach moczu nie powinien już być odczuwalny.

Jak widać usunięcie zapachu moczu, który potrafi być naprawdę nieprzyjemne, nie jest takie trudne. Sposoby na jego zneutralizowanie są łatwe w przygotowaniu, jak i proste w wykonaniu. Warto zatem je znać, kiedy i nam przydarzy się nieoczekiwana sytuacja, w której trzeba będzie pozbyć się przykrego zapachu moczu.

Wróć

Jak usunąć plamy z czekolady?
Jak usunąć wosk do depilacji?
Jak zneutralizować zapach czosnku?
Jak usunąć żywicę z ubrania?
Jak usunąć plamy z czekolady?
Jak usunąć wosk do depilacji?
Jak zneutralizować zapach czosnku?
Jak usunąć żywicę z ubrania?