Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Od 1 lutego Netto z cenami niższymi o VAT

dn. 28. stycznia 2022 r.

Od 1 lutego Netto z cenami niższymi o VAT

Od 1 lutego Netto obniży o VAT ceny produktów spożywczych, które aktualnie objęte są stawką podatku wynoszącą 5 proc. Tym samym paragony za zakupy w sklepach sieci będą niższe. Za co nasi klienci zapłacą mniej? Lista jest długa.

Działamy w interesie naszych klientów. Dlatego w sklepach Netto będzie można nie tylko skorzystać na obowiązującej od 1 lutego obniżce stawki VAT z 5 proc. do 0 proc. 

Artykuły codziennego użytku w jeszcze niższych cenach 
Produkty spożywcze, które dziś objęte są stawką VAT wynoszącą 5 proc., stanowią ponad 50 proc. stałego asortymentu Netto. Obniżki będą zatem dotyczyły tzw. artykułów codziennego użytku. Mowa m.in. o produktach przemysłu mleczarskiego, przetworach ze zbóż i wyrobach piekarniczych oraz niektórych napojach. Od 1 lutego zmniejszą się także ceny mięsa, ryb, warzyw i owoców (świeżych i przetworzonych) oraz orzechów jadalnych.

Obok zmiany stawki VAT na korzystniejszą, nasza sieć realizuje politykę cenową, która dba o portfele klientów. Rabaty zmieniające się co tydzień, które obejmują najczęściej kupowane przez klientów produkty, promocje czasowe, specjalne ceny na wybrane produkty na konkretny dzień tygodnia czy oferty weekendowe na wybrany asortyment to tylko niektóre z mechanizmów które stosuje Netto.