Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Podejmujemy współpracę z PAH na rzecz wsparcia mieszkańców i uchodźców z Ukrainy

dn. 27. marca 2023 r.

Podejmujemy współpracę z PAH  na rzecz wsparcia mieszkańców i uchodźców z Ukrainy

Jako Netto Polska po raz kolejny zachęcamy naszych klientów do wspólnego niesienia pomocy osobom poszkodowanym w konflikcie zbrojnym w Ukrainie, tym razem dzięki współpracy z Polską Akcją Humanitarną. Nasza sieć przekaże 10 procent ze sprzedaży zestawów prezentowych Niezapominajka na rzecz realizowanej przez PAH akcji SOS Ukraina. Każdy klient może wesprzeć akcję kupując paczkę. Akcja trwa od 27 marca do końca kwietnia br. we wszystkich naszych sklepach w Polsce.

Aby wesprzeć akcję SOS Ukraina wystarczy w dniach od 27 marca do 30 kwietnia br. przyjść do jednego z ponad 660 sklepów Netto w całej Polsce i dokonać zakupu specjalnie przygotowanego na tę okazję zestawu prezentowego „Niezapominajka”. W jego skład wchodzą słodkie przysmaki i produkty wyłącznie pochodzenia ukraińskiego (np. deser Bonjour Konti, wafle Polus, cukierki Milky Splash Toffi Roshen, czekolada Roshen, wafel Roshen oraz miód nektarowy wielokwiatowy
z Ukrainy). Dostępny jest on w cenie 59,99 zł za 1 szt. 10 procent ze sprzedaży każdego zestawu „Niezapominajka” Netto przekaże na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, na rzecz wsparcia programu SOS Ukraina.
Akcja potrwa 5 tygodni.  Im więcej sprzedanych zestawów w tym czasie, tym większa kwota wsparcia przekazana na rzecz PAH.

Moc pomagania

Współpraca z Polską Akcją Humanitarną jest kontynuacją działań podejmowanych przez Netto na rzecz pomocy ofiarom wojny w Ukrainie. Tuż po wybuchu wojny, nasza sieć przekazała darowiznę rzeczową w postaci żywności trwałej, artykułów higieny osobistej, koców i kołder, która za pośrednictwem Caritas trafiła do potrzebujących. Zdecydowano również o natychmiastowym wycofaniu ze sprzedaży w naszych sklepach produktów pochodzenia rosyjskiego i białoruskiego. Uruchomiono również akcję Sąsiedzka Pomoc, której celem było wsparcie przybywających do Polski dzieci uchodźców z Ukrainy w zakresie zdrowia, edukacji i integracji społecznej. Dzięki akcji ponad 100 lokalnych organizacji uzyskało środki finansowe o łącznej wartości ponad 1 250 000 PLN. 

Środki finansowe przekazane PAH w ramach akcji zostaną przeznaczone na działania prowadzone w strefie konfliktu – dla obywateli Ukrainy – oraz w Polsce – dla osób uchodźczych. Pieniądze te, w zależności od aktualnych potrzeb, wykorzystane zostaną m.in. na organizację transportów z pomocą rzeczową dla osób wewnętrznie przemieszczonych z różnych regionów Ukrainy i mieszkańców, którzy nie są w stanie opuścić swojego miejsca zamieszkania, jak również na wsparcie psychospołeczne dla osób z niepełnosprawnościami, zakup żywności i środków higienicznych czy niezbędne remonty. Z zebranych funduszy mogą zostać zakupione też koce termiczne, opał, generatory prądu oraz piecyki. Dla szukających schronienia w naszym kraju zostanie też zapewniona opieka psychologiczna i finansowa.