Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Rekord badań w Świdnicy!

dn. 26. maja 2015 r.

Rekord badań w Świdnicy!

Aż 450 osób skorzystało w sobotę 9 maja, z możliwości sprawdzenia, czy nie zagraża im cukrzyca.

Aż 450 osób skorzystało w sobotę 9 maja, z możliwości sprawdzenia, czy nie zagraża im cukrzyca.

Ani chwili odpoczynku nie miały pielęgniarki wykonujące bezpłatne badania poziomu cukru we krwi klientom nowego sklepu Netto w Świdnicy przy ulicy Pańskiej 2A (woj. dolnośląskie). Aż 450 osób skorzystało w sobotę (9 maja br.) z możliwości sprawdzenia, czy nie zagraża im cukrzyca. Nasz dyżur profilaktyczny w Świdnicy był częścią trwającej już od pięciu lat kampanii społecznej Zatrzymać Cukrzycę. Poprzez nią sieć handlowa NETTO propaguje wiedzę na temat tej choroby, sposobów zapobiegania jej, namawia do aktywnego trybu życia.

Sklep przy ulicy Pańskiej działa od paru miesięcy. Mieści się w centrum miasta, na parterze nowego domu wielorodzinnego. Dysponuje wygodnym parkingiem, który w sobotę był on niemal cały czas zapełniony samochodami. – Przyjechaliśmy specjalnie – powiedzieli nam państwo Karol i Martyna Żmigrodzcy, którzy na badanie zabrali także 12-letniego syna Kubę. – Wczoraj dostaliśmy zaproszenie od pani z kasy podczas zakupów. Zachęcała do odwiedzenia sklepu w dniu dzisiejszym. Można takie badanie zrobić w przychodni, ale to zawsze jakiś kłopot, zwłaszcza jeśli się pracuje. A tak, to zakupy zrobione i przy okazji dobre wiadomości z samego, bo wszyscy mamy wyniki w normie.

Nasza akcja to również okazja do rozmowy ze specjalistami na temat zdrowego odżywania się i zdrowego trybu życia. Dla niektórych klientów zaskoczeniem był fakt, że w ich sklepie (jak w każdym sklepie sieci NETTO) jest specjalnie wydzielony regał z produktami o niskiej zawartości cukru, przeznaczonymi dla diabetyków. Podczas sobotniego dyżuru można było popróbować słodyczy z tych półek. Jak oceniali klienci, w smaku nie różnią się one od tych „zwyczajnych”.