Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Ciche godziny w Netto


Z myślą o osobach neuroróżnorodnych, wprowadzamy specjalne godziny zakupów, podczas których z głośników popłynie… cisza. Te wyjątkowe godziny będą obowiązywać w każdą środę od 8:00 do 10:00 oraz od 18:00 do 20:00, a także w każdy piątek między 8:00 a 10:00.

 

Neuroróżnorodność, czyli różnorodność w funkcjonowaniu systemu nerwowego, obejmuje między innymi spektrum autyzmu, dysleksję czy ADHD. To naturalne zróżnicowanie, które wymaga od nas większej wzajemnej wrażliwości i zrozumienia. Według Światowej Organizacji Zdrowia, autyzm dotyczy 1 na 100 osób na świecie, a w Polsce w 2021 roku zdiagnozowano je u ponad 86 tysięcy osób.

Osoby neuroróżnorodne, w tym te w spektrum autyzmu, cechuje odmienna percepcja otaczającego świata, co przekłada się na ich zwiększoną wrażliwość na bodźce. Trudnością może być na przykład duże natężenie dźwięków w otoczeniu. Z myślą o osobach neuroróżnorodnych we wszystkich sklepach Netto wprowadzone zostaną ciche godziny, obowiązujące w środy od 8 do 10 i 18 do 20 oraz w piątki od 8 do 10.

W Netto dbamy o to, żeby zapewniać najwyższy standard na rynku jeśli chodzi o komfort zakupów. Szerokie alejki i przyjemna atmosfera to znak rozpoznawczy naszych sklepów. Ale naszym celem jest oferowanie przestrzeni, która będzie przyjazna dla wszystkich, niezależnie od ich indywidualnych potrzeb i różnic. Osoby neuroróżnorodne, których jest wśród nas coraz więcej, cechuje odmienna percepcja otaczającego świata, co przekłada się na ich zwiększoną wrażliwość na bodźce. Trudnością może być na przykład duże natężenie dźwięków w otoczeniu. Wprowadzenie cichych godzin do Netto to odpowiedź na potrzeby osób neuroróżnorodnych, których jest wśród nas coraz więcej.  Chcemy, aby każdy mógł swobodnie i komfortowo robić zakupy w naszych sklepach.