Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

27. Świąteczna Zbiórka Żywności w dyskontach Netto

dn. 21. marca 2023 r.

27. Świąteczna Zbiórka Żywności w dyskontach Netto

Po raz kolejny dołączamy do organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności zbiórki. Zbliżająca się wielkanocna edycja akcji odbędzie się w dniach 24-25 marca. W ponad 110 sklepach naszej sieci ustawione zostaną specjalne kosze, w których będzie można zostawić żywność dla najbardziej potrzebujących rodzin.

To już kolejna zbiórka Federacji Polskich Banków Żywności, do której dołączają także nasze dyskonty. W tym roku specjalne kosze staną w ponad 110 sklepach Netto
w całej Polsce
. Właśnie w nich będzie można pozostawić produkty z długim terminem przydatności do spożycia. Podczas zakupów warto dołożyć do swojego koszyka takie produkty, jak makaron, mąka, kasza, ryż, konserwy, przetwory owocowe i warzywne czy słodycze, by następnie podzielić się nimi z potrzebującymi.

Organizatorem zbiórki jest Federacja Polskich Banków Żywności, a w samo przedsięwzięcie angażują się sklepy i ich klienci, jak i tysiące wolontariuszy – dzięki nim produkty spożywcze trafiają do osób w potrzebie jeszcze przed Świętami.

W 2022 roku cały łańcuch pomocy żywnościowej stanął w obliczu nowych wyzwań. Dzięki organizowanym zbiórkom możemy skutecznie docierać do osób potrzebujących i zapewnić im wsparcie. Ta szczególna pomoc ma wyjątkowy wymiar, ponieważ pozwoli wielu rodzinom na godne spędzenie Świąt, co niezaprzeczalnie stanowi piękną i tak potrzebną w życiu wartość – mówi Beata Ciepła, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

W tym roku nasi klienci w całej Polsce mogą przyłączyć się do akcji pozostawiając produkty o długim terminie przydatności do spożycia w specjalnych koszach. Zbiórka odbędzie się między innymi w Gliwicach, Słupsku, Pile, Człuchowie, Czarnkowie czy Bartoszycach. Lista sklepów biorących udział w zbiórce.