Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Alternatywa dla jaj z chowu klatkowego

dn. 13. lutego 2017 r.

Alternatywa dla jaj z chowu klatkowego

Rozpoczynamy proces wycofywania z naszej oferty jaj z chowu klatkowego. Zamiast nich już teraz możesz kupić jajka pochodzące z chowu wolnowybiegowego, ściółkowego oraz ekologicznego. Jaja, które pochodzą od kur hodowanych w małych, ciasnych klatkach i karmionych często paszą z antybiotykami znikną ze sklepów do 2025 roku.

W ciągu ośmiu lat „trójki” z chowu klatkowego całkowicie znikną z półek Netto. Tymczasem już teraz znajdziesz w naszych sklepach alternatywę dla „trójek”, którą stanowią jajka pochodzące z chowu wolnowybiegowego, ściółkowego oraz ekologicznego.

Decyzję o wycofaniu z oferty Netto jajek oznaczonych cyfrą „3” podjęliśmy ze względu na etyczne aspekty hodowli zwierząt. Z jakiego chowu pochodzą jaja możesz sprawdzić bezpośrednio na jajku, ponieważ każde z nich jest oznaczone ośmiocyfrowym kodem. Ciąg znaków informuje konsumenta o sposobie hodowli kur oraz wskazuje na kraj i weterynaryjny numer identyfikacyjny.

  • Jeśli pierwszą cyfrą jest „3” oznacza to, że jajko pochodzi od kur, które hodowane są w małych klatkach.
  • Cyfra „2” oznacza jajka z chowu ściółkowego - kura żyje w sztucznych warunkach, najczęściej w kurniku, ale może po nim swobodnie chodzić.
  • „1” informuje klienta, że jajko pochodzi od kury, żyjącej w swobodnych warunkach z dostępem do wybiegu.
  • Z kolei „0” odnosi się do chowu ekologicznego, co oznacza, że kury są hodowane na świeżym powietrzu i karmione paszą z certyfikatem ekologicznym.