Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Bezpłatny e-book Netto z przepisami na drugie śniadania

dn. 14. października 2022 r.

Bezpłatny e-book Netto z przepisami na drugie śniadania

Jakie jest najlepsze drugie śniadanie dla ucznia? Jak sprawić, by było zdrowe i apetyczne, a jego przygotowanie nie zabierało wiele czasu? Na te pytania odpowiadamy wraz z redakcją Czytamy Etykiety, w e-booku poświęconym zawartości szkolnej śniadaniówki. Porady, wskazówki i przepisy, a wszystko z myślą o dzieciach i ich rodzicach, by drugie śniadanie w szkole było zjadane i to ze smakiem.

Prawidłowe odżywianie jest niezwykle ważne dla dziecięcych organizmów. Odpowiednio zbilansowane posiłki dostarczają nie tylko istotnych składników odżywczych, ale także stanowią źródło energii, tak potrzebnej uczniom podczas dnia spędzonego w szkole. Zdarza się jednak, że drugie śniadanie trafia do śmietnika lub przynoszone jest z powrotem do domu. Z badań wynika, że większości uczniom (64%) zdarzało się wyrzucać do kosza drugie śniadanie, które dostają do szkoły[1].

Nasz przepis na zjedzone drugie śniadanie

W trosce o zdrowie dzieci i młodzieży, jak i celem przeciwdziałania marnowaniu żywności, przygotowaliśmy darmowy e-book „Śniadaniówka, czyli drugie śniadanie z Netto. 20 prostych przepisów na słodkie i słone śniadania dla dzieci”. Jest on pełen porad, inspiracji i przepisów na przekąski idealne do szkolnej śniadaniówki.

Nasz e-book tłumaczy także, dlaczego drugie śniadania są istotne dla prawidłowego rozwoju dzieci oraz jak odpowiednio komponować posiłki, aby dostarczały odpowiednich składników odżywczych. Opracowany wspólnie z zespołem dietetyczek
z Czytamy Etykiety
e-book podpowiada także rodzicom, jak zwiększyć szansę na to, że drugie śniadanie będzie zjedzone przez dzieci podczas szkolnej przerwy.

Jak mówi Agnieszka Pocztarska, założycielka serwisu Czytamy Etykiety: Organizm dziecka potrzebuje regularnego dostarczania energii, by móc prawidłowo się rozwijać i funkcjonować. Pierwsze śniadanie zjedzone rano w domu wystarcza na około
4 godziny. Po tym czasie należy dać organizmowi kolejny zastrzyk energii.
Stworzenie e-booka ma na celu dostarczenie narzędzia, które ułatwi rodzicom przygotowywanie wartościowych posiłków, które są smaczne, wspaniale wyglądają, ale też nie są czasochłonne. Przepisy zostały przygotowane tak, by można je było szykować razem z dzieckiem. Rodzinne przygotowywanie śniadaniówek jest nie tylko miłym, wspólnie spędzonym czasem, ale też zwiększa szanse na to, że efekty współpracy nie wylądują w koszu.

W 2021 roku Polacy wyrzucili łącznie ok. 5 mln ton produktów spożywczych

Według wyliczeń Federacji Polskich Banków Żywności w Polsce na śmietnik najczęściej trafiają: pieczywo, owoce, wędliny i warzywa. Powodów tego jest wiele. Jednymi z głównych są: upływ terminu ważności, niedostatecznie dobra jakość produktów czy kupowanie zbyt dużej ilości jedzenia względem codziennych potrzeb.

Netto od lat aktywnie wspiera inicjatywy mające na celu ograniczenie marnowania żywności. Wśród takich działań wymienić można m.in. regularnie przekazywanie żywności
o długim terminie ważności organizacjom pożytku publicznego. W 2021 roku zaangażowało się w nie 78 proc. sklepów. Łącznie sklepy podlegające pod spółkę Netto przekazały ponad 2240 tony żywności, których wartość wyniosła 12,9 mln zł, natomiast sklepy działające
w ramach Netto Indygo w okresie od 01.03.2021 do 28.02.2022 przekazały około 1407 ton żywności o wartości blisko 9,95 mln zł. Klienci naszej sieci mogą nabyć produkty o zbliżającym się terminie przydatności do spożycia po obniżonej cenie, a znajdą je w specjalnie wyznaczonych strefach.

20 przepisów na słodkie i słone propozycje do szkolnej śniadaniówki oraz szereg porad
i inspiracj
i znaleźć można w bezpłatnym e-booku, który dostępny jest na stronie: https://www.netto.pl/drugiesniadanie/

Ważnym aspektem niemarnowania żywności jest także jej właściwe przechowywanie. Warto zwrócić uwagę na to, by pojemnik był wykonany z najwyższej jakości tworzywa, przy wykorzystaniu nieemisyjnych technologii produkcji. Przykładem takich opakowań są te oferowane przez firmę BranQ, która tworzy produkty w oparciu o zasadę REDUCE – czyli zredukuj użycie jednorazowego plastiku, REUSE – używaj wielokrotnie, to, co masz, RECYCLE – gdy uszkodzisz lub połamiesz opakowanie z tworzywa sztucznego, wrzuć go do żółtego pojemnika, by można było go zrecyklować. Firma BranQ jest partnerem e-booka.

 

[1]https://depot.ceon.pl/bitstream/handle/123456789/7373/Znaczenie_edukacji_zywieniowej_w_ksztaltowaniu_zachowan_mlodziezy_w_zakresie_prawidlowego_wykorzystania_zywnosci2.pdf?sequence=1&isAllowed=y (data dostępu: 10.10.2022)