Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Chcesz pomóc najuboższym przed świętami? Podziel się zakupami!

dn. 24. marca 2017 r.

Chcesz pomóc najuboższym przed świętami? Podziel się zakupami!

Święta to wyjątkowy czas, kiedy pomagamy osobom najbardziej potrzebującym. Po raz kolejny przyłączamy się do wielkanocnych zbiórek żywności organizowanych przez Federację Polskich Banków Żywności w wybranych placówkach naszych sklepów, Caritas oraz lokalne organizacje.

Święta to dobry moment na chwilę refleksji, dlatego już od wielu lat nasza sieć sklepów chętnie uczestniczy w akcjach mających na celu wsparcie osób najbardziej potrzebujących oraz przeciwdziałania marnotrawstwu żywności. 

Produkty z długą datą przydatności do spożycia, artykuły codziennej potrzeby takie jak: mąka, makaron, ryż, mleko czy słodycze, środki czystości oraz produkty higieniczne... Podziel się produktami zakupionymi w sklepach Netto! Od 31 marca do 2 kwietnia w ramach Wielkanocnej Zbiórki Żywności Banków Żywności w naszych wybranych placówkach znajdziesz specjalne kosze, przeznaczone na żywność dla najuboższych.

Dla osób w trudnej sytuacji życiowej przeprowadzamy również dodatkową zbiórkę 24 i 25 marca. Dary ze specjalnych koszy przekażemy do Caritasu, który pomoże przygotować świąteczne posiłki oraz paczki.

Dzięki zbiórce wielu ton żywności, jakie udało się pozyskać od Was, odkąd wspieramy inicjatywy tego typu, udało się:

  • dotrzeć z pomocą żywnościową do 2 000 000 osób,
  • przekazać 146 000 ton produktów spożywczych,
  • wesprzeć 3 500 organizacji w całej Polsce,
  • przekazać produkty o wartości ponad 315 milionów złotych.

Dziękujemy Wam za zaangażowanie i zachęcamy do uczestnictwa z nami w kolejnych tego typu zbiórkach nie tylko od święta!