Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Klienci Netto nie kupią już jaj z chowu klatkowego

dn. 15. grudnia 2021 r.

Klienci Netto nie kupią już jaj z chowu klatkowego

Netto wycofuje się ze sprzedaży jaja z chowu klatkowego. Od listopada br. klienci sieci znajdą na półkach wyłącznie jaja ściółkowe, jaja z wolnego wybiegu, jaja bio i jaja od kur zielononóżek.

Coraz więcej sieci sklepów i producentów żywności deklaruje rezygnację z jaj z chowu klatkowego w różnej perspektywie czasowej. W Netto postanowiliśmy nie czekać z tą decyzją. Podejmując ją, kierowaliśmy się przede wszystkim odpowiedzialnością społeczną, jaką ponosimy jako firma, a także oczekiwaniami naszych klientów i ich otwartością na tego typu zmiany. 

Raport dotyczący wycofywania ze sprzedaży jaj z chowu klatkowego przygotowany w zeszłym roku przez fundację „Otwarte klatki” pokazuje, że Polacy przykładają coraz większą wagę do pochodzenia kupowanych jaj. Zgodnie z badaniami Biostat z lutego 2020 r. ponad 70 proc. ankietowanych deklaruje, że warunki hodowli kur są dla nich istotne przy wyborze jaj. Jednocześnie cena jaj traci powoli na znaczeniu podczas robienia zakupów na rzecz warunków, w jakich hodowane są ptaki – 71 proc. ankietowanych jest gotowych zapłacić więcej za jaja lub produkty zawierające jaja pochodzące z ferm zapewniających kurom lepsze warunki.

Obecnie oferta jaj w naszych sklepach obejmuje jaja z chowu ściółkowego, jaja od kur z wolnego wybiegu, jaja bio (opakowanie 6 sztuk) oraz jaja od kur zielononóżek. 

Netto pracuje także nad kolejnymi rozwiązaniami mającymi na celu zapewnienie dobrostanu zwierząt, od których pochodzą sprzedawane w sklepach sieci produkty.