Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Nasi klienci wybrali lokalne inicjatywy, które uzyskają wsparcie finansowe w ramach projektu Sąsiedzka Moc Netto

dn. 20. lutego 2023 r.

Nasi klienci wybrali lokalne inicjatywy, które uzyskają wsparcie finansowe w ramach projektu Sąsiedzka Moc Netto

Utworzenie klubu młodzieżowego, zajęcia z robotyki, integracyjno-aktywizacyjne szycie legowisk dla zwierząt, organizacja gminnego rajdu rowerowego czy stworzenie parku kieszonkowego to tylko niektóre spośród 50 lokalnych inicjatyw, wybrane przez klientów naszej sieci w ramach głosowania w akcji Sąsiedzka Moc. Teraz zwycięskie projekty uzyskają od nas wsparcie finansowe w kwocie 10 lub 30 tys. zł.

Akcja Sąsiedzka Moc zakończyła się i już dziś wiemy, do kogo trafią środki finansowe. Cieszymy się, że w ten sposób możemy wspierać lokalne działania w społecznościach, których jako Netto jesteśmy częścią.

Zainteresowanie programem było olbrzymie od chwili jego uruchomienia z końcem września 2022 r., kiedy to wystartował etap zbierania zgłoszeń poprzez dedykowaną stronę internetową.

Na dedykowanej platformie zostało zarejestrowanych ponad 1300 zgłoszeń! Pokazuje to nie tylko zaangażowanie lokalnych społeczności, ale także ogrom potrzeb, z którymi na co dzień się zmagają. Komisja programu miała nie lada wyzwanie, by wybrać inicjatywy, które następnie trafiły do etapu głosowania w naszych sklepach. Założenie akcji było takie, by to klienci Netto, czyli członkowie lokalnych społeczności, zdecydowali o tym które projekty są dla nich najważniejsze, najpotrzebniejsze i tym samym które powinny uzyskać wsparcie.

Głosowanie trwało od 28 listopada do 31 grudnia 2022 roku w 101 naszych sklepach w 49 miejscowościach w całym kraju, m.in. w Aleksandrowie Kujawskim, Barcinie, Gliwicach, Nasielsku, Sokółce, Żorach czy Warszawie. Klienci odbierali kartę do głosowania podczas codziennych zakupów za min. 50 zł. Kartę z oddanym głosem na wybrany projekt należało umieścić w specjalnie oznakowanej urnie znajdującej się w sklepie.

Po zakończonym w styczniu b.r. etapie liczenia głosów, wyłonionych zostało 50 zwycięskich projektów. 45 spośród nich otrzyma po 10 tys. zł. Decyzją komisji, 5 inicjatyw uzyska wsparcie zwiększone do 30 tys. zł. Są to inicjatywy z Ełku (zajęcia sportowe dla dzieci z niepełnosprawnościami), Koszalina (organizacja bezpłatnego, ogólnodostępnego biegu „Biegamy po Północy”), Rudy Śląskiej (wymiana komputerów w SP 21), Pruszkowa (budowa i wyposażenie pawilonu dla psich seniorów przy Punkcie Adopcyjnym) i Januszkowic (stworzenie ogrodu sensorycznego przy PSP im. ks. Jana Twardowskiego). Łącznie do społeczności lokalnych trafi 600 tys. zł.

Ostatnim etapem naszego programu jest wypłata środków finansowych. Etap ten zostanie uruchomiony w lutym, dzięki temu inicjatorzy działań już wiosną i latem będą mogli wdrożyć

swoje pomysły w życie. Szczegółowe opisy wyłonionych inicjatyw, informacje o akcji oraz regulamin znajdują się na stronie www.sasiedzkamoc.netto.pl