Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Netto przyłącza się do Świątecznej Zbiórki Żywności Banków Żywności

dn. 24. listopada 2021 r.

Netto przyłącza się do Świątecznej Zbiórki Żywności Banków Żywności

„Święta godne, a nie głodne” pod takim hasłem odbędzie się kolejna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Z powodu koronawirusa w tym roku wydarzenie będzie miało inny charakter – zbiórki w sklepach odbędą się bez udziału wolontariuszy, ale jak zawsze klienci będą mogli przekazać artykuły do koszy stojących przy kasach.

„Święta godne a nie głodne” to hasło przyświecające tegorocznej zbiórce żywności organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności, do której już po raz kolejny dołącza sieć Netto. Zbiórka odbędzie się w blisko 140 sklepach Netto zlokalizowanych w województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, opolskim, pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim w dniach 26–27 listopada.  

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, w którym cieszymy się spotkaniami z najbliższymi. Warto w tym okresie wesprzeć najuboższych, by także oni mogli godnie przeżyć Święta. Sieć sklepów Netto kolejny rok z rzędu dołącza do Federacji Polskich Banków Żywności i przeprowadza w swoich placówkach zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów spożywczych, aby wspomóc najuboższych w tym wyjątkowym okresie.

Jak wziąć udział w zbiórce?

Zasady udziału w zbiórce są bardzo proste: robiąc zakupy w sklepie uczestniczącym w akcji, wystarczy kupić dodatkowe, rekomendowane produkty, a następnie umieścić je w specjalnym koszu ustawionym w sklepie. 

Jakie produkty są zbierane?

W ramach inicjatywy zbierana jest tzw. żywność trwała, czyli taka, która może być przechowywana i zasili spiżarnię na dłużej: olej, mąka, cukier, słodycze, konserwy i bakalie.

Gdzie?

Zakupione produkty można przekazać w uczestniczących w akcji sklepach. Łącznie w inicjatywie uczestniczy blisko 140 placówek Netto. Ich pełną listę można znaleźć na stronie internetowej dostępnej TUTAJ.

Zapraszamy do uczestnictwa!

Blisko 350 sklepów Netto współpracuje obecnie z Federacją Polskich Banków Żywności. Od stycznia do sierpnia br. Netto przekazało ponad 1200 ton żywności o wartości blisko siedmiu milionów złotych. Z kolei w roku ubiegłym sieć przekazała prawie 843 tony żywności o łącznej wartości ponad pięciu milionów złotych. Produkty spożywcze trafiły do organizacji i instytucji społecznych, zajmujących się pomocą osobom w potrzebie, m.in. noclegowni i domów dla bezdomnych, ośrodków wsparcia dla kobiet samotnie wychowujących dzieci, domów dziecka, jadłodajni i świetlic środowiskowych.