Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Netto wspiera 26. Świąteczną Zbiórkę Żywności

dn. 24. listopada 2022 r.

Netto wspiera 26. Świąteczną Zbiórkę Żywności

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, pełen spotkań z najbliższymi, najczęściej przy świątecznym stole. Warto w tym okresie wesprzeć najuboższych, by także oni mogli godnie spędzić Święta. Jak to zrobić? Na przykład dzieląc się żywnością, dołączając do Świątecznej Zbiórki Żywności, która prowadzona będzie w dniach 25-26 listopada.

W tych dniach, w ponad 200 sklepach Netto stać będą specjalne kosze, w których będzie można umieszczać żywność. Jeszcze przed świętami trafi ona do najbardziej potrzebujących.

Jak się zaangażować?

To proste! Robiąc zakupy w sklepie uczestniczącym w akcji, wystarczy kupić dodatkowe, rekomendowane produkty, a następnie umieścić je w oznakowanym koszu, ustawionym w pobliżu kas.

Czym warto się podzielić?

Najważniejsza jest żywność trwała, o długim terminie przydatności do spożycia, jak mąka, cukier, makaron, konserwy, bakalie czy olej.

Gdzie przekazać żywność?

Lista sklepów Netto biorących udział w zbiórce znajduje się TUTAJ.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI!

 

Jak pomagamy na co dzień?

Netto współpracuje z organizacjami pozarządowymi nie tylko przy cyklicznie organizowanych zbiórkach żywności, ale także na co dzień, przekazując wprost ze swoich sklepów nadwyżki żywności. Liczba sklepów włączonych w ten proces cały czas rośnie.

Aktualnie już 550 sklepów sieci zaangażowana jest w te działania. W samym 2021 r. sklepy podlegające pod spółkę Netto przekazały ponad 2240 tony żywności, której wartość wyniosła 12,9 mln zł, natomiast te działające w ramach spółki Netto Indygo, w okresie od 01.03.2021 do 28.02.2022, przekazały około 1407 ton żywności o wartości blisko 9,95 mln zł.