Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas „Tak. Pomagam!” znowu w Netto

dn. 4. grudnia 2023 r.

Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas „Tak. Pomagam!”  znowu w Netto

Netto ponownie angażuje się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności „Tak. Pomagam!”, organizowaną przez Caritas Polska. W dniach 8 – 9 grudnia 2023 r. akcję będzie można wesprzeć w ponad 130 sklepach Netto. Na czym polega i jak można pomóc?

„Tak. Pomagam!” to hasło przedświątecznej zbiórki żywności, organizowanej przez Caritas Polska. W najbliższy piątek i sobotę odbędzie się już 23. jej edycja. Podczas wcześniejszych akcji pozyskano 7 400 ton żywności, co pozwoliło na wsparcie aż 60 000 osób dwa razy w roku.

W trakcie nadchodzącej edycji wolontariusze Caritas będą zbierać produkty na świąteczny stół, by wesprzeć osoby chore, bezdomne, rodziny w kryzysie ubóstwa, uchodźców, seniorów oraz osób zmagających się z niepełnosprawnościami. 

Jak dołączyć do akcji? 

Do wzięcia udziału w inicjatywie zachęcamy wszystkich zainteresowanych – to bardzo proste! Podczas zakupów w sklepach Netto wystarczy dobrać dodatkowe produkty spożywcze i włożyć je do specjalnie oznaczonego kosza umiejscowionego za linią kas. Listę sklepów uczestniczących w akcji sprawdzić można pod adresem LISTA SKLEPÓW.

Jakie produkty możemy przekazać? 

Mądrym, przemyślanym wsparciem dla potrzebujących będą produkty spożywcze, które można dłużej przechowywać. Caritas podpowiada, że najbardziej przydają się produkty
z dłuższą datą przydatności do spożycia, m.in. makarony, ryż, kasze, kawa, herbata czy cukier.

Jak jeszcze można pomóc?

Jeśli nie podczas zakupów, przekazując zakupione produkty, akcję Caritas można wesprzeć wysyłając SMS charytatywny pod numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).