Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Rusza program Sąsiedzka Pomoc

dn. 14. kwietnia 2022 r.

Rusza program Sąsiedzka Pomoc

Dzięki inicjatywie naszej sieci, co najmniej 100 inicjatyw na rzecz uchodźców z Ukrainy otrzyma wsparcie finansowe.

Pomoc w słusznej sprawie
W odpowiedzi na liczne potrzeby uchodźców, sieć Netto postanowiła zainicjować program Sąsiedzka Pomoc. Dzięki niej wsparcie uzyska co najmniej 100 lokalnych inicjatyw na rzecz ukraińskich dzieci i ich opiekunów w zakresie edukacji, zdrowia i integracji społecznej. Środki na ich realizację przekazała Fundacja Salling, która od 2012 r. przeznaczyła już ponad miliard koron duńskich m.in. na kulturę, sport, edukację i działalność charytatywną. Partnerem społecznym akcji został Związek Ukraińców w Polsce.

Środki w kwocie 1 250 000 zł trafiią na grunt lokalny, by wesprzeć działania m.in. organizacje, rady osiedli, fundacje, reprezentanci samorządów i wielu innych podmiotów, a także pojedyncze osoby z całej Polski. 

Jak zgłosić wniosek?
By zgłosić swój wniosek, wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie https://sasiedzkapomoc.netto.pl. Co tydzień wybranych zostanie kilka inicjatyw, które otrzymają niezbędne środki finansowe. Wnioski przyjmowane będą do końca czerwca b.r.

W ramach pomocy ofiarom wojny nasza sieć nawiązała już wcześniej współpracę z Caritas Polska, któremu przekazaliśmy środki higieny osobistej, żywność z długim terminem przydatności do spożycia, koce, kołdry i ręczniki na rzecz wsparcia obywateli Ukrainy. Obniżyliśmy też ceny wybranych produktów w sklepach przy granicy z Ukrainą oraz umożliwiliśmy prowadzenie zbiórek żywności podmiotom, które robią to z myślą o Ukraińcach.