Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

"Skok w marzenia" - wspieramy młodych sportowców z Moniką Pyrek!

dn. 15. marca 2017 r.

"Skok w marzenia" - wspieramy młodych sportowców z Moniką Pyrek!

Wiemy, że marzenia trzeba spełniać! Wspólnie z Fundacją Moniki Pyrek stworzyliśmy fundusz stypendialny wspierający młodych, zdolnych sportowców. Projekt ma pomóc szlifować umiejętności zawodników pod okiem najlepszych trenerów, a w przyszłości torować im drogę do zwycięstw na Igrzyskach Olimpijskich oraz mistrzostwach Europy i Świata.

Projekt, który ruszył 10 marca, to kolejny krok w naszej działalności w kierunku promocji zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. Współpraca z Fundacją Moniki Pyrek ma zapoczątkować wielokierunkowy program, dający młodym sportowcom nowe możliwości rozwoju ich sportowych karier.

O przyznanie stypendium mogą ubiegać się wszyscy młodzi i utalentowani sportowcy, niezależnie od dyscypliny, którą uprawiają. W momencie składania wniosku, potencjalny stypendysta nie musi mieć na swoim koncie medali, zdobytych w mistrzostwach lub innych wyróżnień potwierdzających jego wybitne zdolności - to właśnie fundusz umożliwi mu kierunkowy rozwój kariery. Kandydat, który zostanie zaakceptowany przez Radę Funduszu, może liczyć na roczne stypendium w wysokości 10 000 zł, a także na możliwość czerpania wiedzy i doświadczeń od ekspertów oraz członków zasiadających w Radzie Funduszu w składzie: 

  • Monika Pyrek - założycielka Fundacji
  • Kent Fogh Petersen – dyrektor generalny Netto Polska
  • Aleksander Doba - podróżnik, pasjonat sportu i rekreacji
  • Maciej Kurzajewski – popularny prezenter i dziennikarz sportowy

W 2017 roku władze Funduszu zakładają przyznanie stypendium ok. 10 sportowcom. Pierwszą stypendystką funduszu “Skok w marzenia” została niezwykle ambitna i zdolna lekkoatletka młodego pokolenia – Klaudia Siciarz, halowa rekordzistka świata juniorów w biegu na 60 m przez płotki.

Wierzymy, że razem jesteśmy w stanie spełnić wiele marzeń i rozwinąć Wasze imponujące kariery!

Więcej informacji o Fundacji i Funduszu na: