Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Świąteczna zbiórka żywności Caritas „Tak. Pomagam!” po raz kolejny w sklepach Netto

dn. 30. listopada 2022 r.

Świąteczna zbiórka żywności Caritas „Tak. Pomagam!” po raz kolejny w sklepach Netto

Netto po raz kolejny przyłącza się do ogólnopolskiej zbiórki żywności organizowanej przez Caritas pod hasłem „Tak. Pomagam!”. Każdy, kto w dniach 2-3 pojawi się jednym 90 sklepów Netto, może dołączyć do akcji, wspierając najbardziej potrzebujących. W jaki sposób?

To proste! Robiąc zakupy w sklepie uczestniczącym w akcji, wystarczy kupić dodatkowe, produkty, a następnie włożyć je do specjalnie oznakowanego kosza, ustawionego w pobliżu kas.

Czym warto się podzielić?

Przede wszystkim żywnością trwałą, o długim terminie przydatności do spożycia. Może to być mąka, cukier, makaron, konserwy, bakalie albo olej.

Gdzie przekazać żywność?

Lista sklepów Netto biorących udział w zbiórce znajduje się TUTAJ.

ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W AKCJI, LICZY SIĘ KAŻDY GEST.

Dzieląc się żywnością, dzielimy się dobrem, dlatego z bliskimi spotykamy się najczęściej przy świątecznym stole. Warto w tym okresie wesprzeć najuboższych, by także oni mogli godnie spędzić Święta.

Zaangażowanie Netto

Netto współpracuje z organizacjami pozarządowymi nie tylko przy cyklicznie organizowanych zbiórkach żywności, ale także na co dzień, przekazując wprost ze swoich sklepów nadwyżki żywności. Liczba sklepów włączonych w ten proces cały czas rośnie.

Aktualnie już 550 sklepów sieci zaangażowana jest w te działania. W samym 2021 r. sklepy podlegające pod spółkę Netto przekazały ponad 2240 tony żywności, której wartość wyniosła 12,9 mln zł, natomiast te działające w ramach spółki Netto Indygo, w okresie od 01.03.2021 do 28.02.2022, przekazały około 1407 ton żywności o wartości blisko 9,95 mln zł.