Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Widzisz dziecko zamknięte w samochodzie podczas upałów? Reaguj!

dn. 9. lipca 2018 r.

Słońce i upały sprawiają, że zaparkowany samochód bardzo szybko się nagrzewa. W ciągu godziny ciało dziecka osiąga temperaturę 40 ‘C. Pozostawienie go w aucie może doprowadzić do tragedii. Trwa akcja Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, która przestrzega przed zostawianiem dziecka w zamkniętym pojeździe, a także przedstawia zasady postępowania, które mogą uratować mu życie.

W ramach prowadzonej akcji społecznej „Dziecko w samochodzie” Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego przygotował plakaty profilaktyczne, które przedstawiają temperaturę panującą w rozgrzanym aucie oraz 5 krótkich zasad postępowania w przypadku dostrzeżenia zagrożenia życia lub zdrowia dziecka. Będą one umieszczone w dyskontach sieci Netto na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Działania prowadzone przez Samorząd Województwa oraz sieć sklepów Netto Polska mają podnieść świadomość społeczeństwa na temat tragicznych  skutków, jakie może nieść pozostawienie dziecka zamkniętego w samochodzie w letni, upalny dzień.