Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Wielkanocna zbiórka żywności zakończona sukcesem

dn. 27. kwietnia 2017 r.

Wielkanocna zbiórka żywności zakończona sukcesem

Jesteśmy dumni! Dzięki Waszej hojności oraz zaangażowaniu wolontariuszy i pracowników nasze produkty trafiły w okresie Świąt Wielkanocnych do wielu rodzin.

Po raz kolejny mieliśmy okazję przyłączyć się do zbiórek żywności organizowanych przez Federację Polskich Banków Żywności, Caritas oraz lokalne organizacje. W akcji od 31 marca do 2 kwietnia w 347 miejscowościach uczestniczyło blisko 2 tysiące sklepów w całej Polsce.

Cieszymy się, że tak chętnie wspieracie osoby potrzebujące - w kilkuset naszych placówkach udało się zebrać aż 10 917 kg żywności. Z Waszą pomocą świąteczne posiłki oraz przygotowane przez Caritas paczki z artykułami spożywczymi trafiły do rodzin w trudnej sytuacji finansowej i życiowej, a także osób starszych i samotnych.

Nasza przedświąteczna pomoc po raz drugi dotarła również do podopiecznych Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Przeznaczyliśmy 10 tysięcy złotych na bony zakupowe (każdy o wartości 200 zł), które pracownicy hospicjum przekazali rodzinom.

Sukcesem zakończyła się również inicjatywa mieszkańców Szczecina, którzy od trzech lat organizują wielką zbiórkę „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. Dzięki naszemu dofinansowaniu kosztów logistyki i transportu dary trafiły do Polaków mieszkających na Litwie, którzy są pozbawieni pomocy litewskich instytucji.

Dziękujemy za Wasze wielkie serca i zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w podobnych zbiórkach w przyszłości!