Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz
Herbata Zielona

Herbata zielona — Twoja codzienna porcja zdrowia!

Codzienna dieta powinna bez wątpienia być zróżnicowana, ale są produkty, z których warto korzystać każdego dnia. Zaliczamy do nich między innymi zieloną herbatę. Pomimo tego, że pochodzi ona z Chin, to jej zdrowotne właściwości zostały docenione już niemal na całym świecie. Napar z zielonych liści to prawdziwa bomba witaminowa. Sprawdź, co zawiera i jeszcze dziś wprowadź do swojego życia kolejny zdrowy nawyk.

Jeśli zdrowe odżywianie to Twoja mocna strona z pewnością wiesz, dlaczego warto pić zieloną herbatę. A jeśli właśnie jesteś na początku swojej drogi po zdrowie, przeczytaj nasz artykuł.

Herbata zielona

 • Co kryje się pod pojęciem: herbata zielona?

  Każdy o niej słyszał, ale czy wszyscy wiedzą, czym ona jest? No właśnie! Zielona herbata to napar, który parzy się z liści herbaty chińskiej. Zanim trafiła do Twojego ulubionego sklepu, zapakowana w ekologiczny kartonik, została poddana minimalnemu procesowi oksydacji, by nie straciła swoich właściwości. Na początku była znana tylko w Chinach. Z biegiem lat przypadła do gustu również Japończykom oraz Azjatom, a dziś ten aromatyczny napar pija się na całym świecie. Zastanawiasz się, na czym polega jej fenomen? Z całą pewnością oprócz charakterystycznego zapachu, zachwyca również smakiem, ale najważniejsze są jej wartości odżywcze.

 • Jakie wartości odżywcze zawiera zielona herbata? Właściwości naparu.

  Herbata zielona dzięki zawartości licznych witamin i minerałów jest uznawana za napar uzdrawiający. A wszystko dlatego, że zawiera ponad 10 ważnych dla zdrowia człowieka składników. Oto one: witaminy A, C, E oraz B, a także cynk, aminokwasy, fluor, potas, polifenole oraz teina. Delektując się codziennie jej smakiem, z całą pewnością Twoja skóra będzie wyglądała promiennie, a poszczególne narządy ciała pracowały wydajniej.

  Jeśli Twoje zdrowie jest dla Ciebie najważniejsze, wybieraj zieloną herbatę z upraw ekologicznych. Nie bez znaczenia i w tym przypadku pozostaje sposób uprawy oraz stosowanie zabiegów z wykorzystaniem środków ochrony roślin. Tylko herbata uprawiana w dobrych warunkach oraz prawidłowo zebrana, podana procesowi oksydacji, będzie zawierała wszystkie ważne składniki. W innych przypadkach pozytywny wpływ herbaty zielonej na organizm człowieka pozostaje pod znakiem zapytania.

 • Czy zielona herbata może działać pobudzająco?

  Za pobudzający napój najczęściej uważa się taki, który został zaparzony z ziaren kawy, jednak herbata zielona wykazuje podobne działanie. W jej składzie znajduje się teina, która na organizm ludzki działa podobnie jak kofeina. Teina pobudza układ nerwowy i sprawia, że senność szybkość mija. Do tego uważana jest za skuteczny sposób na poprawę koncentracji.

  Aby jednak tak się stało, znaczenie ma czas parzenia liści zielonej herbaty. Im dłużej liście będą znajdowały się we wrzątku, tym smak herbaty będzie bardziej gorzki, a jej właściwości nieco słabsze.

  Prawidłowe przygotowanie naparu trwa tylko 2-3 minuty. Tyle wystarczy, by wydobyć smak, aromat i zachować wszystkie składniki, które znajdują się w liściach.

 • Herbata zielona, a uroda.

  Ekstrakt z zielonej herbaty to również codzienna porcja składników, które niwelują pierwsze oznaki starzenia się skóry. Picie naparu każdego dnia ułatwia utrzymanie higieny w jamie ustnej oraz pozytywnie wpływa na odzyskanie blasku skóry i włosów. Z tego powodu ekstrakt z liści zielonej herbaty często jest wykorzystywany jako składnik kosmetyków tworzonych na bazie składników o naturalnym pochodzeniu. W ostatnim czasie takie produkty zalicza się do tych z grupy premium.

 • Czy kobiety w ciąży oraz mamy karmiące piersią, mogą pić herbatę zieloną?

  Ze względu na zawartość teiny zielona herbata nie jest zalecana ani kobietom w ciąży, ani też mamom karmiącym piersią. Niewielka ilość naparu oraz wydłużenie czasu parzenia może zniwelować negatywne skutki tych właściwości, ale mimo wszystko warto zachować ostrożność. Zielona herbata pita w nadmiarze może powodować nerwowość oraz zaburzać wchłanianie kwasu foliowego, który jest niezwykle ważny w rozwoju płodu. A zatem, nim sięgniesz po filiżankę z naparem z zielonej herbaty, zapytaj swojego lekarza, czy w Twoim stanie jest to wskazane.