Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Pomagamy Ukrainie! 

Wspieramy naszych sąsiadów całym sercem. Wierzymy, że każdy gest ma znaczenie, dlatego 10% kwoty ze sprzedaży każdego zestawu prezentowego Niezapominajka z ukraińskimi słodyczami przekażemy Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz akcji SOS Ukraina. Akcja trwa od 27 marca do 30 kwietnia w sklepach Netto. 

Każdy klient może wesprzeć tę inicjatywę. Wystarczy kupić specjalnie przygotowaną na tę okazję paczkę. Dostępna jest w cenie 59,99 zł za 1 szt.

Dlaczego warto kupić zestaw?

  • 10 proc. ze sprzedaży zostanie przekazana Polskiej Akcji Humanitarnej.
  • To pomoc, która trafi dokładnie tam, gdzie jest potrzebna. Środki zostaną wykorzystane m.in. na organizację transportów z pomocą rzeczową dla mieszkańców wewnętrznie przemieszczonych oraz tych, którzy nie są w stanie opuścić swojego miejsca zamieszkania, jak również na wspieranie osób niesamodzielnych i z niepełnosprawnościami, zakup żywności i środków higienicznych czy niezbędne remonty. Z zebranych funduszy mogą zostać zakupione koce termiczne, opał, generatory prądu oraz piecyki. Pieniądze trafią także tam, gdzie niezbędny jest transport ludzi i ewakuacja – zarówno na granicy, jak i na terenie Polski. Dla szukających schronienia w naszym kraju zostanie też zapewniona opieka psychologiczna i finansowa.
  • To doskonały pomysł na słodki upominek dla bliskiej osoby.
  • Ukraińskie smaki coraz częściej goszczą w naszych domach – czas na dobre je odkryć, a przy okazji pomóc naszym Sąsiadom.

 

Akcja trwa w dniach 27 marca do 30 kwietnia br. we wszystkich dyskontach Netto:

Znajdź najbliższy sklep

Im więcej sprzedanych zestawów w tym czasie, tym większa kwota wsparcia przekazana na rzecz PAH!

SOLIDARNI Z UKRAINĄ!

W związku z agresją Rosji na terytorium Ukrainy, podjęliśmy szereg działań, by wesprzeć obywateli tego kraju.

  • W pierwszym dniu wojny przekazaliśmy dary rzeczowe – żywność, artykuły higieniczne i kosmetyki, koce, kołdry i poduszki. Dzięki Caritas Polska trafiły one bezpośrednio do potrzebujących pomocy.
  • W wybranych sklepach przy wschodniej granicy obniżyliśmy o 30% ceny czterdziestu podstawowych produktów, by wesprzeć mieszkańców tego obszaru, jak i ludność napływających na te tereny.
  • Zdecydowaliśmy też o natychmiastowym wycofaniu ze sprzedaży w naszych sklepach produktów pochodzących z Białorusi oraz Federacji Rosyjskiej. Tą decyzją objęte zostały również inne spółki należące do Grupy Salling, działające poza Polską – w Danii i w Niemczech.
  • Grupa Salling, do której należy Netto w Polsce zorganizowała  zbiórkę pieniędzy w swoich placówkach w Danii: w sklepach Netto, føtex i Bilka, w domach towarowych Salling, w kawiarniach Starbucks oraz burgerowni Carl’s Jr. Fundacja Salling zasiliła zbiórkę kwotą 0,5 mln duńskich koron. 
  • Przeprowadziliśmy akcję Sąsiedzka Pomoc, w ramach której wsparliśmy lokalne inicjatywy na rzecz ukraińskich dzieci i ich rodzin, w zakresie zdrowia, edukacji i integracji społecznej. W efekcie środki finansowe o łącznej wysokości ponad 1 250 000 zł trafiły do ponad 100 różnych organizacji w wielu miastach w Polsce, dzięki czemu podjęty został szereg działań pomocowych na rzecz obywatelu Ukrainy. Więcej o akcji: https://sasiedzkapomoc.netto.pl/