Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jedzenie grejpfruta na noc. Czy jest zdrowe i pomaga w odchudzaniu?

Grejpfrut jest bardzo wartościowym owocem: posiada mnóstwo witamin i beta-karotenu, wzmacnia więc odporność naszego organizmu. Ostatnimi czasy do mody wróciło używanie grejpfrutów w dietach odchudzających. Czym jest to spowodowane?

Zobacz też: OWOCOWE SMOOTHIE Z MLEKIEM ROŚLINNYM 

Odchudzające właściwości grejpfruta

Przede wszystkim, grejpfruty są niskokalorycznymi owocami. Na 100g zawierają tylko 45 kilokalorii. Jakby tego było mało, przyspieszają przemianę materii, wpływają na przyspieszenie procesu spalania tłuszczów oraz oczyszczają organizm z toksyn. Są to główne powody, dla których grejpfrut dla wielu osób stał się wsparciem w trakcie stosowania diety odchudzającej.

Dodatkowo, grejpfruty posiadają bardzo niski indeks glikemiczny oraz zawierają pektyny, które obniżają poziom glukozy we krwi. Ma to ogromny związek z pytaniem, które zadamy zaraz.

Zobacz też: RÓŻOWA GRYCZANKA Z GREJPFRUTEM I GRANATEM 

Czy jedzenie grejpfruta na noc jest zdrowe?

Indeks glikemiczny oznacza jak bardzo spożyte jedzenie podniesie poziom glukozy we krwi. Im ten wskaźnik jest niższy, tym mniejsze pobudzenie organizmu po spożyciu i tym mniej dany produkt będzie przeszkadzał nam w zaśnięciu.

Dodatkowym atutem grejpfruta jest to, że zawiera on aminokwas - tryptofan, który nie jest wytwarzany przez organizm, a bierze udział w wytwarzaniu melaniny, która jest hormonem odpowiedzialnym za zdrowy sen. Dodatkowe właściwości odchudzające sprawią, że układ trawienny przed snem będzie pracował wydajniej, ze względu na przyspieszoną przemianę materii oraz przyspieszony proces spalania tłuszczu.

Dzięki wymienionym wyżej właściwościom, okazuje się, że spożywanie grejpfruta na noc nie jest złym pomysłem. Wpłynie to pozytywnie na proces odchudzania i w żaden sposób nie przeszkodzi w zaśnięciu. Oczywiście należy pamiętać, żeby nie jeść go bezpośrednio przed położeniem się do łóżka, ale tak na około godzinę przez planowanym snem.

Zobacz też: JAK JEŚĆ OWOC PAPAJA?

Wróć

Jak jeść grejpfruta?
Kalorie, witaminy, wartości odżywcze, indeks glikemiczny
Poznaj właściwości odżywcze orzechów włoskich
Serek wiejski – szybko, łatwo i pysznie!
Jak jeść grejpfruta?
Właściwości cytryny
Poznaj właściwości odżywcze orzechów włoskich
Serek wiejski – szybko, łatwo i pysznie!