Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

GRUSZKA

Czego nie wiecie o gruszkach?

 • Skąd przywędrowała do nas gruszka?

  Owoce gruszy stanowiły jeden z przysmaków starożytnej Persji i Grecji, jednak największą popularnością cieszyły się w starożytnym Rzymie. To właśnie stamtąd owoc ten zawędrował do Anglii, by następnie rozprzestrzenić się na całą Europę.

 • Czy wiesz że gruszka może sprzyjać odchudzaniu?

  Gruszka to jeden z owoców, które cechują się umiarkowaną kalorycznością. W 100 gramach gruszki jest ok. 58 kcal. Nie jest co prawda tak niskokaloryczna jak grapefruit, arbuz czy melon, ale nadal stanowi jedną z najlepszych przekąsek dla osób będących na diecie odchudzającej.

 • Jakie witaminy i minerały znajdują się w gruszce?

  Gruszka to bogate źródło witamin i minerałów. Znajdą się w niej witaminy z grupy B, witamina C, E oraz K. To również świetne źródło minerałów, takich jak potas, fosfor, wapń i magnez.

 • Dlaczego gruszkę poleca się osobom o dolegliwościach żołądkowych?

  Gruszki składają się w 85% z wody w związku z czym nie obciążają długo żołądka. Dojrzałe gruszki bardzo dobrze wpływają na pracę układu trawiennego – regulują pracę jelit i stymulują wydzielanie soków trawiennych. Poza tym 100 gramów gruszki zapewnia aż 18% dziennego zapotrzebowania na nieoceniony w kwestiach żołądkowych błonnik!

Gruszki to jedne z najchętniej spożywanych przez Polaków owoców. Ciężko się temu dziwić! W zależności od odmiany gruszki są mniej lub bardziej słodkie, występują nawet jesienią i zimą, są soczyste, niedrogie i co bardzo ważne – pełne witamin i minerałów!

Gruszka = witaminy + minerały + smak
Gruszki to nie tylko świetny, słodki smak i soczyste orzeźwienie letnią porą. To również moc witamin i minerałów, które pozytywnie wpływają na nasz organizm. Gruszki to świetne źródło potasu, magnezu, żelaza, witaminy C oraz witamin z grupy B!

BEZGLUTENOWE BROWNIE Z GRUSZKĄ
TARTA Z GRUSZKĄ, SEREM PLEŚNIOWYM I ORZECHAMI WŁOSKIMI
BEZGLUTENOWE BROWNIE Z GRUSZKĄ
TARTA Z GRUSZKĄ, SEREM PLEŚNIOWYM I ORZECHAMI WŁOSKIMI