Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

MANGO

Czego nie wiecie o mango?

 • Skąd pochodzi mango?

  Ten egzotyczny owoc uprawiany był już kilka tysięcy lat temu w Indiach, skąd rozprzestrzenił się w kolejnych wiekach na Azję Południowo-Wschodnią oraz Wschodnią Afrykę. Do Europy dotarł dopiero w XVI wieku. Obecnie, mango uprawia się w regionach strefy tropikalnej. Za połowę światowych upraw tego owocu odpowiadają Indie. Inni znaczący producenci mango to Chiny oraz Hiszpania.

 • Jak można wykorzystać mango do pielęgnacji ciała?

  Dzięki zawartym w mango substancjom odżywczym owoc ten często wykorzystywany jest do pielęgnacji ciała, zarówno w formie profesjonalnych, jak również domowych kosmetyków. Miąższ z mango możesz wykorzystać jako maseczkę odświeżającą cerę (w przypadku suchej cery, dodaj do miąższu z mango gęstego jogurtu naturalnego). Wypróbuj ten sposób! Obecność ekstraktu z mango w kosmetykach to nie przypadek.

 • Jakie właściwości zdrowotne ma mango?

  O właściwościach zdrowotnych tego owocu można pisać wielostronicowe artykuły. Mango stanowi bogate źródło witamin, minerałów i błonnika, dzięki czemu wymieniane jest jako jeden z najzdrowszych owoców na świecie. Warto tutaj zwrócić szczególną uwagę na zawartość magniferyny – naturalnej substancji o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwwirusowym i przeciwbólowym.

 • Jak poprawnie obrać mango?

  Będąc w sklepie wybieramy te owoce mango, które mają miękką, uginającą się pod palcem skórkę. Następnie myjemy w domu owoc pod bieżącą wodą i kładziemy na desce do krojenia ogonkiem w dół. Odcinamy boki owocu i kładziemy je skórką do dołu, a następnie kroimy miąższ w kostkę, ale na tyle delikatnie aby nie przecinać skórki. Teraz wystarczy odgiąć skórkę tak, aby wypchnąć pokrojony w kostkę miąższ i oddzielić go nożykiem od skórki.

 • Pod jaką nazwą można spotkać ten owoc w innych językach?

  W przypadku mango ciężko o pomyłkę. Spędzając urlop za granicą i nie mając pewności co do wyglądu owocu, bez problemu poznasz go nazwie. Jest ona dokładnie taka sama w języku polskim, co w angielskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim. Z kolei w języku francuskim mango to „mangue”.

Mango to pełen smaku i składników odżywczych egzotyczny owoc. Zaproś go do swojego jadłospisu!

Pyszny owoc, naturalny kosmetyk i źródło zdrowia – poznaj mango!
Mango to owoc, który jest jednym z najchętniej jadanych na świecie. Na taki stan rzeczy mają wpływ jego wspaniałe właściwości zdrowotne oraz wyjątkowy smak. W Polsce jednak ten egzotyczny owoc nie należy do najczęściej spożywanych. Warto to zmienić! Mango ze względu na dużą zawartość przeciwutleniaczy nazywany jestem „owocem młodości”. Wykazuje również wspaniałe właściwości pielęgnacyjne dla naszej cery. Przede wszystkim jednak – to fantastyczna przekąska, składnik owocowej sałatki lub dodatek do deseru!

BABECZKI NA MĄCE RYŻOWEJ Z GALARETKĄ Z MANGO
SAŁATKA Z KOMOSĄ
BABECZKI NA MĄCE RYŻOWEJ Z GALARETKĄ Z MANGO
SAŁATKA Z KOMOSĄ