Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak obrać ananasa? Sprawdzone sposoby na egzotyczny owoc

Ananas to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych owoców egzotycznych. Niestety jego charakterystyczna skórka często sprawia kłopot przy obieraniu. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na szybkie i łatwe pozbycie się tej powłoki. 

Pyszny, soczysty, słodki i zarazem nieco gryzący — taki właśnie jest ananas. To owoc, który może być wspaniałą i zdrową przekąską i idealnym dodatkiem do deserów oraz koktajli. Świetnie smakuje także w towarzystwie dań wytrawnych i pikantnych. Świeży ananas nie tylko smakuje i pachnie doskonale. On tak też wygląda. Prezentuje się po prostu niebywale imponująco, a to z pewnością za sprawą charakterystycznego ''pióropusza'' i skórki.

No właśnie, skórka. Niestety, to co z jednej strony jest zaletą, z drugiej okazać się może także wadą. Obieranie ananasa nie należy bowiem do najłatwiejszych czynności. Jak więc się do tego zabrać, by połowa owocu nie wylądowała w koszu? Mamy kilka sprawdzonych sposobów na to, jak obierać ananasa.

OBIERANIE ANANASA — ODROBINA WIEDZY NA POCZĄTEK

Zanim przejdziesz do obierania – warto wiedzieć, czy owoc nadaje się do spożycia. Jak więc sprawdzić, czy ananas jest już dojrzały? To bardzo proste. Wystarczy wykonać test na liściach. Jeśli z łatwością wychodzą z owocu, oznacza to, że jest on już gotowy do spożycia. Jeśli natomiast musisz się nieco namęczyć, aby je wyrwać, lepiej poczekać kilka dni.

JAK SZYBKO OBRAĆ ANANASA?

Teraz przechodzimy do części właściwej tekstu, w której podpowiadamy, jak obierać ananasa.  Efektowny pancerz może nieco przestraszyć, ale przy pomocy odpowiednich akcesoriów, wiedzy i techniki, łatwo się go pozbędziesz. Do obierania ananasa niezbędny będzie ostry nóż, najlepiej większy, typu ''nóż szefa kuchni''. Oczywiście pamiętaj także o desce do krojenia.

Jeśli wszystko jest gotowe, możesz przystąpić do działania. Pierwszym krokiem będzie odcięcie pióropusza oraz spodu ananasa. Teraz najważniejsze - czyli obieranie skórki. Owoc należy postawić na płaskiej podstawie. Za pomocą noża dokładnie odkrawaj pasma od góry, do dołu. I tak wokół całego ananasa. Jeśli pozostały jakieś brązowe wypustki, powtórz czynność w tych miejscach.

JAK POKROIĆ ANANASA?

Wiesz już, jak obrać owoc. Pozostaje jednak ostatnia kwestia: jak rozkroić ananasa. W tym przypadku, masz wiele możliwości. Pierwsza i najpopularniejsza polega na przekrojeniu owocu przez jego środek, na przykład na ćwiartki. W ten sposób bardzo łatwo pozbędziesz się twardego środka, po prostu go wycinając. Druga opcja natomiast daje estetyczny efekt okręgów. Jednak, aby cieszyć się takim rezultatem, potrzebujesz specjalnej wykrawarki do ananasa. Z jej pomocą jednym ruchem wytniesz twarde wnętrze. Później wystarczy pokroić owoc w plastry. Ich grubość zależy od twoich preferencji.  

Jak usunąć kamień z czajnika?
Jak wyczyścić mikrofalówkę?
Jak wyczyścić srebro?
Jak układać naczynia w zmywarce?
Jak usunąć kamień z czajnika?
Jak wyczyścić mikrofalówkę?
Jak wyczyścić srebro?
Jak układać naczynia w zmywarce?