Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak układać naczynia w zmywarce?

Sposób ułożenia naczyń w zmywarce ma ogromne znaczenie. Dzięki odpowiedniemu załadowaniu zmywarki, maszyna ma szansę wyczyścić dokładnie wszystkie elementy zastawy. Zatem w jaki sposób układać talerze, a jak rozłożyć sztućce? I na poziomie ustawimy kubki? Tego dowiesz się z naszego tekstu.

Naczynia nie mogą na siebie nachodzić – to podstawowa zasada dotycząca układania rzeczy w zmywarce. Urządzenie nie tylko nie będzie w stanie domyć poszczególnych misek, talerzy czy kubków. Narażasz też zastawę na obicia i obtłuczenia. Woda w zmywarce działa pod dosyć dużym ciśnieniem, może przemieścić naczynia, które nie są umiejscowione w odpowiednich widełkach.

CO UKŁADAĆ W GÓRNYM KOSZU ZMYWARKI?

Warto także zwrócić uwagę na wielkość naczyń. Te, które są mniejsze i lżejsze należy układać ma górnym poziomie. To właśnie tutaj powinny trafić kubki, szklanki, filiżanki i spodki. Dopuszczalne są także niewielkie miseczki i małe talerzyki. Warto zwracać uwagę także na stopień zabrudzenia. Górny kosz to miejsce na naczynia lekko lub średnio zabrudzone. Staraj się układać je w taki sposób, żeby nie przemieszczały się pod wpływem strumienia wody.

CO UKŁADAĆ W DOLNYM KOSZU ZMYWARKI?

Garnki, duże talerze, naczynia żaroodporne, deski, patelnie powinny znaleźć się w koszu dolnym. To właśnie na niższym poziomie znajdują się charakterystycznie rozstawione widełki. Przy wysokich naczyniach trzeba sprawdzić, czy dysza rozprowadzająca wodę ma możliwość pełnego obrotu. Jej zablokowanie może skutkować nawet uszkodzeniem urządzenia. Pamiętaj również o dokładnym usunięciu resztek jedzenia przed wstawieniem naczyń do zmywarki.

GDZIE UKŁADAĆ SZTUĆCE?

Większość zmywarek ma specjalny kosz na sztućce, który należy umiejscowić w dolnym koszu zmywarki. Niektóre modele mają także trzecią szufladę, na samej górze, z wygodnymi przegródkami. Dzięki temu łyżki i widelce nie będą się przemieszczały po całej zmywarce w trakcie mycia.

Istotny jest również wybór odpowiednich detergentów i programu do zmywania. Przestrzeganie tych kilku prostych zasad sprawi, że będziesz cieszyć się czystymi naczyniami.

Zmywarka nie rozpuszcza tabletki?
Jak podłączyć zmywarkę?
Co zrobić gdy zmywarka nie domywa naczyń?
Jak czyścić zmywarkę?
Zmywarka nie rozpuszcza tabletki?
Jak podłączyć zmywarkę?
Co zrobić gdy zmywarka nie domywa naczyń?
Jak czyścić zmywarkę?