Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak wyczyścić mikrofalówkę?

W dobie wszechobecnego pędu mało kto może sobie pozwolić na przygotowywanie jedzenia od podstaw. Najczęściej wspomagasz się półproduktami albo gotowymi daniami z supermarketu. Taką żywność wystarczy przeważnie odgrzać albo podsmażyć. I tutaj z pomocą przychodzi mikrofalówka.

Mikrofalówka nie tylko pozwala na szybkie odgrzanie resztek, ale i pomysłowe przygotowanie dań. Jednak odpryskujące z pożywienia drobinki tłuszczu, które osadzają się o na ściankach mogą stanowić poważny problem. Warto zatem wiedzieć, jak powinno się czyścić kuchenkę mikrofalową. Ma to bowiem wpływ na smak przygotowywanych potraw. 

TANI I BEZPIECZNY SPOSÓB NA CZYSTĄ MIKROFALÓWKĘ

Aby usunąć niechciane resztki ze ścianek mikrofalówki potrzebujesz zaledwie dwóch składników: octu i cytryny. Należy z nich przygotować mieszankę według następującej proporcji: pół szklanki octu na pół szklanki soku z cytryny.  Najlepiej zrobić to w naczyniu, które można umieścić w mikrofali. Następnie trzeba podgrzać miksturę na najwyższej z możliwych temperatur. Po zakończeniu podgrzewania, na ściankach urządzenia powinny się osadzić drobinki płynu. Wytrzyj je za pomocą papierowych ręczników lub ściereczki. Ta metoda gwarantuje nie tylko nieskazitelną czystość, ale również zneutralizowanie nieprzyjemnego zapachu oraz pozbycie się bytujących wewnątrz bakterii.

Do czyszczenia wnętrza mikrofali warto wykorzystać również sodę oczyszczoną, która nie pachnie tak intensywnie jak ocet. Sodę należy zmieszać z wodą do momentu uzyskania papki. Następnie tą papką czyścimy zimną, odłączoną od prądu kuchenkę. Połysk i czystość gwarantowane. Resztki sody można usunąć papierowym ręcznikiem.

Jeśli chodzi o zabrudzenia talerza obrotowego, to wszelkie zanieczyszczenia na jego powierzchni można usunąć płynem do naczyń.

Czym myć lodówkę w środku?
Zmywarka nie rozpuszcza tabletki?
JAK WYCZYŚCIĆ SREBRO?
Domowe sposoby na czyszczenie mosiądzu
Czym myć lodówkę w środku?
Zmywarka nie rozpuszcza tabletki?
JAK WYCZYŚCIĆ SREBRO?
Domowe sposoby na czyszczenie mosiądzu