Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak napisać list do Św. Mikołaja? Sprawdź wzór listu i adres Mikołaja

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. Są to święta, na które dzieciaki czekają przez cały rok. Święty Mikołaj ma natomiast w tym okresie mnóstwo pracy. Nie możemy więc zapomnieć, aby wysłać mu naszą listę życzeń, by w natłoku obowiązków nie zapomniał o prezencie dla nas. Jak napisać list do Mikołaja oraz na jaki adres go wysłać? Sprawdź już dziś.

Postać Świętego Mikołaja ubranego w czerwono-biały strój oraz czapkę z pomponem jest nieodłącznym elementem Świąt Bożego Narodzenia. To w końcu właśnie na jego barkach spoczywa obowiązek obdarowania wszystkich dzieci na świecie wspaniałymi prezentami. Jednak, aby podarki były trafione, musimy najpierw napisać list do dziadka z Laponii. Pamiętajmy, że tylko grzeczne dzieci mogą liczyć na niespodziankę pod choinką, a Mikołaj widzi wszystkie nasze uczynki. Na jego wizytę pracujemy przez cały rok. Jeśli więc maluch dobrze się sprawował, z pewnością może spodziewać się najlepszego. Święta tuż, tuż. Nie mamy już wiele czasu. Chwyćmy więc długopis w dłoń i napiszmy list do Świętego Mikołaja!

Napisz list do Świętego Mikołaja!

Wysłanie listu do Świętego Mikołaja to bardzo ważna sprawa. W końcu jest to chyba najbardziej zapracowana osoba na całym świecie. Jeśli tego nie zrobimy, istnieje duża szansa, że przeoczy on nasz komin i nie dostaniemy wymarzonych prezentów. Warto więc zrobić wszystko, aby pomóc mu spełnić jego zadanie wzorowo. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak potężna jest jego kraina oraz jak nowoczesne i magiczne urządzenia pozwalają odczytać pomocnikom wszystkie listy i rozplanować rozdysponowanie prezentów. Wysyłając list, możemy mieć więc pewność, że Mikołaj o nas nie zapomni.

Jak napisać list do Mikołaja?

Święty Mikołaj to postać, która może pochwalić się niezwykłą mądrością i inteligencją. Świadczy o tym między innymi fakt, że zna wszystkie języki, które używane są na świecie. Nie musimy więc martwić się, że zrozumie naszej korespondencji. Jak napisać list do Mikołaja i co powinno się w nim znaleźć?

Każdy list do Świętego Mikołaja powinien być pisany przez osobę zainteresowaną. Oczywiście w przypadku maluchów, mogą pomóc rodzice. Nieodłącznym i właściwie najważniejszym elementem każdego pisma, jest nic innego, jak lista prezentów, które chcielibyśmy dostać. Możemy wypisać kilka propozycji, tak, aby Mikołaj samodzielnie wybrał, który nam sprawi lub poprosić o jeden, wymarzony podarunek. Mamy także świetną ciekawostkę. Legenda głosi, że Święty z Laponii niezwykle ceni sobie dobre uczynki. Jeśli więc zależy nam na wspaniałych niespodziankach pod choinką, wypiszmy w liście także to, co dobrego zrobiliśmy. Mogą być to uprzejmości w stosunku do rodziny, kolegów, a także dobre wyniki w nauce.

Święty Mikołaj czyni niezwykle wiele dobrego. On także zasługuje na wspaniały dar. Dołączmy więc do listu własnoręcznie wykonaną laurkę. Mikołaj z pewnością bardzo się ucieszy z takiego prezentu. Możemy także dopisać na niej życzenia Świąteczne dla niego, pani Mikołajowej oraz wszystkich elfów.

List do Mikołaja — wzór

Najlepiej wykazać się własną inwencją, tworząc list do Mikołaja. Wzór może okazać się jednak bardzo przydatny, abyśmy mieli pewność, że o niczym nie zapomnieliśmy. Poniżej znajduje się kilka przykładowych listów, jakimi możemy się zainspirować.

Kochany Święty Mikołaju!

Mam na imię Maja i mam 7 lat. Niedługo Święta, więc piszę do Ciebie z prośbą o wymarzone prezenty. Mikołaju, najpierw chce Ci powiedzieć, że od ostatniej gwiazdki jestem bardzo grzeczna. Słucham mamy i taty i często odwiedzam babcię, żeby pomagać jej w gotowaniu. Marzy mi się kilka prezentów, ale spokojnie, wybierz swój ulubiony. Ucieszę się na przykład z:

  • lalki
  • zabawkowej kuchni
  • hulajnogi

Ja też mam dla Ciebie prezent. Namalowałam rysunek, mam nadzieję, że Ci się spodoba. Pozdrów wszystkie elfy i renifery ode mnie.

Wesołych Świąt Mikołaju!

Adres Świętego Mikołaja — czyli gdzie wysłać list?

Większość z nas z pewnością wie, że kraina Świętego Mikołaja znajduje się w Laponii. To właśnie tam mieści się magiczne miasteczko, w którym spotkać można pracujące elfy i latające renifery, w tym oczywiście Rudolfa. W tym miasteczku znajduje się także poczta, do której przychodzą wszystkie listy. Jaki jest więc adres Świętego Mikołaja? Oto on:

Santa Claus Arctic Circle
96930 Rovaniemi
Finland

Jeśli wyślemy list pod ten właśnie adres, możemy mieć pewność, że trafi bezpośrednio do głównej siedziby w Laponii. Mikołaj jednak widzi wszystko. Jeśli więc napiszemy na Kopercie jedynie ''Święty Mikołaj'', to lista także wejdzie w posiadanie głównego zainteresowanego.

Wróć

SPRAWDZONE POMYSŁY NA PREZENT ŚWIĄTECZNY
Jak usunąć żywicę z ubrania?
Jak odkleić naklejkę z szyby?
Jak zapakować wino na ślub? 5 ciekawych propozycji
SPRAWDZONE POMYSŁY NA PREZENT ŚWIĄTECZNY
Jak usunąć żywicę z ubrania?
Jak odkleić naklejkę z szyby?
Jak zapakować wino na ślub? 5 ciekawych propozycji