Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak pofarbować włosy bibułą?

Czy możliwe jest nieinwazyjne proste i tanie farbowanie włosów na rozmaite okazje? Czy można zafarbować włosy bibułą? Farbowanie włosów bibuła nie jest szkodliwe, ale nie jest też trwałe. To doskonały wybór na specjalne okazje. Kiedy warto użyć bibuły i jak to zrobić? Na jakie okazje można zafarbować włosy przy pomocy zwykłej bibuły?

Jak farbować włosy bibułą - czego potrzebujesz?

Do farbowania włosów bibułą potrzebne będą: bibuła, miska z wodą, nożyczki do krojenia bibuły, rękawiczki ochronne do rąk. Takie farbowanie jest bardzo proste i niezwykle tanie. Koszt bibuły to zaledwie kilka złotych. Rękawiczki warto zastosować ze względu na zdolność bibuły do barwienia rąk. Dzięki nim unikniemy nieestetycznych plam na dłoniach. Jeśli chodzi o wodę, to wystarczy zwykła woda z kranu. Jeśli chodzi o bibułę, to można wybrać dowolny kolor. Bibuła do farbowania włosów nie musi być specjalistyczna, wystarczy zwykła bibuła, którą możemy kupić w dowolnym sklepie papierniczym.

Farbowanie włosów bibułą krok po kroku

  1. Bibułę należy pociąć w odpowiedniej wielkości paski. Warto pamiętać, aby paski były dopasowane do długości włosów oraz pożądanych efektów. Jeśli chcemy uzyskać efekt tęczy, to należy wyciąć kilka pasków takiej grubości, aby wszystkie kolory zmieściły na długości włosów.
  2. W przypadku długich włosów warto je podzielić na mniejsze pasma, tak, aby farbowanie było łatwiejsze.
  3. Bibułę należy zamoczyć w wodzie, a następnie wycisnąć ją. Wyciśniecie bibuły ma doprowadzić do pozbycia się nadmiaru wody.
  4. Wilgotną bibułę należy jak najszybciej nawinąć na włosy i pozostawić na kilka minut. Ważne, aby bibułę nawijać na suche włosy. Im dłużej bibuła będzie na włosach, tym lepszy efekt kolorystyczny uda się osiągnąć.
  5. Bibułę należy usunąć i zaczekać do całkowitego wyschnięcia włosów.

Zalety farbowania włosów bibułą

To niezwykle tani sposób na zmienię koloru włosów. To też bardzo prosty sposób. Zabieg można wykonać samodzielnie, bez specjalistycznych fabr, narzędzi, płynów, itp. Bibuła jest dostępna w wielu kolorach, co daje niesamowite możliwości uzyskania intrygujących efektów kolorystycznych. Sam proces jest szybki i można go wykonać na kilka godzin przed wieczorną imprezą. Efekt nie jest trwały, co w przypadku chęci zmiany koloru na specjalną okazję może okazać się dużą zaletą.

Farbowanie włosów zniszczonych

Każda z nas chce mieć piękny kolor włosów, ale należy pamiętać, że oprócz koloru ważna jest kondycja włosów. Jeżeli są mocno zniszczone, suche i łamliwe, warto najpierw je wzmocnić i zregenerować, a dopiero potem zająć się koloryzacją. Farbowanie włosów rozjaśnianych i zniszczonym może spowodować nierówne przykrycie włosów. Wynika to z tego, że włosy w złej kondycji mają rozchylone łuski i barwnik może wnikać w różny sposób. Gdy włosy będą w lepszym stanie, można zastosować łagodną krem koloryzujący, bez amoniaku, który nada włosom ładny kolor, ale nie wpłynie negatywnie na ich kondycję.

Czy takie farbowanie jest bezpieczne?

Włosy farbowane bibułą nie zostaną zniszczone, gdyż w bibule nie znajdują się żadne szkodliwe substancje. W procesie farbowania używa się tylko wody, która również nie jest inwazyjna dla włosów. Bibuła to bezpieczny produkt, który nie powoduje alergii. Farbowanie bibułą nie jest przeciwwskazane dla dzieci, ani kobiet w ciąży. Na taki zabieg kosmetyczny może sobie pozwolić każdy.

Farbowanie włosów bibułą - jak uzyskać najlepszy efekt?

Jak zafarbować włosy bibułą, aby kolory były intensywne i wyraziste oraz jak zafarbować ciemne włosy, aby uzyskać pożądany efekt? Najlepsze efekty uzyskają te osoby, które mają jasne włosy. Im włosy jaśniejsze, tym kolor będzie intensywniejszy. Czy możliwe jest farbowanie ciemnych włosów i jak zwiększyć szansę na pożądany efekt? Przede wszystkim, zawsze warto spróbować. Skoro farbowanie bibułą jest nieinwazyjne i niedrogie, to taka próba nic nas nie kosztuje.

W przypadku ciemnych włosów bibułę można umieścić w misce z wodą. Gdy bibuła puści kolor włosy można umieścić w zafarbowanej wodzie. Warto pamiętać o tym, że na zniszczonych włosach efekt będzie mocniejszy i znacznie trwalszy, dlatego rozjaśnione włosy lepiej złapią kolor, a efekt pozostanie z nami na dłużej.

Jak pozbyć się koloru z włosów?

Farbowanie włosów bibułą nie jest trwałe, ale co to oznacza w praktyce? Najczęściej kolor schodzi już po jednym myciu. W niektórych przypadkach potrzebne będą dwa albo trzy mycia. Nie trzeba używać żadnych specjalistycznych szamponów. Wystarczy normalnie umyć głowę. Jeśli efekt nie będzie zadowalający, to koloru można się pozbyć tuż po farbowaniu. To daje duże pole do eksperymentowania z wyglądem oraz sprawdzania, jaki kolor nam odpowiada. Kolory można testować, aby potem zafarbować włosy w sposób trwalszy.

Na jakie okazje wykorzystać bibułę?

Farbowanie włosów bibułą może być świetną zabawą, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W gronie najbliższych możemy sprawdzić się w różnych wersjach kolorystycznych. To dobry pomysł na spędzenie wspólnego popołudnia z dziećmi, w gronie przyjaciółek, a także wśród przyjaciół. Czasy, w których mężczyźni nie farbowali włosów już dawno minęły.

Bibuła będzie doskonała na specjalne okazje. Dzieci mogą pofarbować włosy z okazji urodzin, imprezy w szkole, wyjazdu na kolonie, czy zwykłego wieczornego wyjścia do kina. Kolorowe włosy sprawdzą się na rozmaite imprezy, wydarzenia okolicznościowe, czy wieczorne wyjście do baru. Jeśli mamy już kolorowe włosy, ale kolor nam zbladł to przy pomocy bibuły można spróbować przywrócić mu dawny blask.

Na jakie okazje wykorzystać bibułę?

Granicę stanowi nasza fantazja. Farbować można zarówno końcówki, jak i całe włosy. Kolory są dowolne i można je rozmaicie mieszać. Połowa głowy może być zielona, a druga połowa czerwona. Wszystkie chwyty są dozwolone. To kolor na jeden dzień, do pierwszego mycia, więc nie musimy się niczego obawiać i możemy szaleć. Może z wyjątkiem deszczu. Jeśli zapomnimy o parasolu i płaszczu przeciwdeszczowym i nasze świeżo pofarbowane włosy spotkają się z kroplami deszczu, to cała farba może spłynąć na szyję, dekolt, ubrania. Warto o tym pamiętać, aby zamiast zielonych włosów nie mieć zielonej szyi i pleców.

Wróć

Jak zrobić płyn do baniek?
Jak usunąć plamy z krwi?
Jak wywabić plamy z długopisu?
Jak usunąć tłuste plamy ze ściany?
Jak zrobić płyn do baniek?
Jak usunąć plamy z krwi?
Jak wywabić plamy z długopisu?
Jak usunąć tłuste plamy ze ściany?