Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak wywabić plamy z długopisu?

Plamy z długopisu są częstym problemem w szczególności, jeśli jesteśmy rodzicami dzieci w wieku szkolnym lub w sytuacji, kiedy sami wykonujemy prace biurowe. Uporczywe, ciemnoniebieskie kropki, czy często wielkie - rzucające się na oczy plamy są w szczególności widoczne na jasnych tkaninach. Zwykłe pranie nie pozwala na ich usunięcie, a zdarza się, że sięgając po silne środki chemiczne tylko pogarszamy sprawę. Istnieje jednak kilka prostych, domowych sposobów na usunięcie uporczywych plam z długopisu.

Jak skutecznie wywabić plamy z długopisu?

Jednym z najpopularniejszych sposobów, pozwalających nam na pozbycie się uporczywych plam z długopisu jest delikatne pocieranie miejsca zabrudzenia sokiem z cytryny, octem czy spirytusem salicylowym. Pamiętajmy jednak, aby uprzednio spróbować przy użyciu bawełnianej szmatki lub kawałka ręcznika papierowego ściągnąć jak najwięcej atramentu z ubrania - czyszczenie będzie wtedy znacznie prostsze i efektywniejsze!

Miejscem, które narażone jest w szczególności na plamy powstałe wskutek rozlanego tuszu w długopisie czy chwili nieuwagi spowodowanej "popisaniem" po naszej odzieży są spodnie. Faktem jest, że jeans jako materiał twardy nie tak łatwo poddaje się czyszczeniu. Istnieje jednak prosty sposób, który pozwoli nam skutecznie pozbyć się plam z atramentu na spodniach - szare mydło. Wystarczy jedynie lekko je nawilżyć w miejscu plam i pocierać intensywnie w miejscu problematycznego miejsca. Po kilkunastu minutach plama powinna zniknąć, a atrament powinien być widoczny na naszym mydle. Po całej operacji należy dokładnie umyć spodnie - mydło może nie jest substancją drażniącą, ale pozostawi na naszych spodniach trwały ślad. Warto podkreślić również, że zbyt intensywne tarcie mydłem w miejscu plamy może wywołać trwałe odbarwienie spodni - szare mydło charakteryzuje się bowiem dość intensywnym kolorem, który w połączeniu z ciemnymi spodniami może zostawić na nich widoczne, nieestetycznie prezentujące się mydlane plamy, wyglądające na odbarwienie chemiczne.

Wróć

Jak usunąć farbę z ubrania?
Jak usunąć lakier do paznokci z ubrania?
Czym czyścić zamsz?
Kiedy i jak siać trawę?
Jak usunąć farbę z ubrania?
Jak usunąć lakier do paznokci z ubrania?
Czym czyścić zamsz?
Kiedy i jak siać trawę?