Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak zrobić bombki ze wstążki - instrukcja krok po kroku

Samodzielne wykonane bombki ze wstążki stanowią uroczy i przytulny akcent w wystroju bożonarodzeniowym. Dekoracje wykonane samodzielnie możemy zaprojektować według własnego gustu oraz dopasować je do naszego mieszkania. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.

Bombka może być jednobarwna, cieniowana ombre bądź wykonana w bajkowych kolorach tęczy. Bombka na choinkę wykonana z tasiemek to także dobry pomysł na świąteczny prezent dla rodziny oraz przyjaciół. Bombki DIY, czyli Do It Yourself idealnie wpisują się w trend dekorowania pokoju samodzielnie, a oprócz tego ich przygotowanie może stanowić zabawę. Do takiej pracy warto zaprosić wszystkich domowników, zwłaszcza najmłodszych.

Materiały potrzebne do wykonania bombki

Do wykonania takiej dekoracji nie potrzebujemy wielu materiałów, a większość z nas prawdopodobnie znajdzie je w domu. Poniżej znajduje się lista rzeczy, w które powinniśmy się zaopatrzyć:

  • styropianowa kulka,
  • pudełeczko krótkich szpilek,
  • rolka wstążki w wybranym kolorze lub w wielu kolorach,
  • ozdobne szpilki i koraliki do przyozdobienia, jednak to jest zależne od wizji.
  • Instrukcja wykonania bombek:
  1. Najpierw należy pociąć wstążkę na równe kawałki około 4,5 - 5 cm. Każdy kawałek należy złożyć w rożek, tak aby dwa końce wstążek lekko wystawały od spodu. Dozwolone jest również złożenie kawałka w trójkąt bez zostawiania wystających kawałków. Powinno się robić tak jak jest nam wygodniej.
  2. Na samym czubku styropianowej kuli należy przymocować kwadrat. Szpilek nie trzeba wbijać do końca, ponieważ powinny one go tylko podtrzymać. Następnie należy zacząć przypinać rożki przygotowane według instrukcji z pierwszego kroku od góry do dołu bombki. Na szczycie kuli możemy wpiąć kilka elementów ozdobnych, np. wcześniej wspomniane szpilki, lub koraliki. Na główki szpilek, którymi przypinamy trójkąciki możemy przymocować ozdobne elementy, np. cekiny, które zabłyszczą w świetle choinki.
  3. Przy wbijaniu kolejnych trójkącików możemy zdecydować się na inne kolory tasiemek - wszystko zależne jest od naszej pomysłowości. Jednak przy jednokolorowych nie widać nierówności, które nie tylko początkującemu mogą się przytrafić, więc może warto od nich spróbować.
  4. W połowie bombki powtórz pierwsze 3 kroki z drugiej strony, następnie zasłoń złączenie kawałkiem wstążki. Można użyć do tego koronkowej tasiemki. Żeby tasiemka się nie przesuwała wbij szpilki w dwóch miejscach, naprzeciw siebie.

Miejsce łączące wstążkę można ozdobić kokardą oraz zawieszką do bombek. Oczko do wieszania może być również umieszczone po przeciwnej stronie. Do jego wykonania potrzebujemy 10 cm cienkiej tasiemki, którą zwiążemy na końcu. Supełek wciska się do ozdobnego koralika, który następnie przekładamy przez szpilkę i mocujemy do bombki.

PRZYKŁADOWE POŁĄCZENIE KOLORÓW

Pierwszym i najpopularniejszym przykładem są bardzo świąteczne kolory - złoty i czerwony. Błyszczące wstążki w tych kolorach pięknie podkreślają klimat i urok rodzinnego spotkania. Przyozdobienie złotymi cekinami i koralikami będzie w tym przypadku świetnie pasowało.

Drugim nieco chłodniejszym połączeniem jest niebieski i biały lub srebrny. Jest to równie błyszczące i świąteczne połączenie. W tym przypadku świetnie pasować będą srebrne cekiny i koraliki.

Trzecim minimalistycznym sposobem na bombki wykonane ze wstążek jest jednolity kolor. Pasuje on do nowoczesnego wystroju. Biały kolor nieodzownie kojarzy się z zimą, więc w tym przypadku powinien spełnić oczekiwania.

Oczywiście są to jedynie przykłady, a wykonanie bombki powinno sprawić przyjemność zarówno przy projektowaniu jak i wykonywaniu, więc nie powinniśmy się ograniczać do wytyczonych wzorców.

 

Wróć

Co zrobić, żeby buty nie obcierały stóp?
Jak usunąć lakier do paznokci z ubrania?
Jak odkleić naklejkę z szyby?
Jak wywabić plamy z czerwonego wina?
Co zrobić, żeby buty nie obcierały stóp?
Jak usunąć lakier do paznokci z ubrania?
Jak odkleić naklejkę z szyby?
Jak wywabić plamy z czerwonego wina?