Czy pamiętacie czasy przedszkolne, kiedy to wspólnie z panią wychowawczynią spędzaliście czas na przygotowywaniu różnych ozdób, dekoracji i uczyliście się samodzielnej, kreatywnej pracy? Na pewno nie raz mieliście okazję wówczas wykonać wiele pięknych ozdóbek, w tym być może niezwykle efektowny pompon z bibuły, który mógł mieć szerokie zastosowanie w dekoracji pomieszczeń.
Jeśli jednak nie pamiętacie swoich ręcznych robótek z tego nostalgicznego czasu, a macie ochotę wejść w buty artysty i poeksperymentować i stworzyć popularny pompon, to ten poradnik jest dla Was. Być może właśnie Wasza praca oprócz zabawy przyniesie inne korzyści, na przykład zostanie wykorzystana na różne uroczystości np. urodziny, przyjęcia i wesela (a właśnie tam najczęściej widnieją pompony z tiulu czy papieru)? Sprawdź jak samodzielnie zrobić papierowe pompony!
Ponieważ papierowe pompony są niezwykle proste w wykonaniu i nie wymagają użycia skomplikowanych sprzętów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wszystkie potrzebne materiały macie już w domu. Jeśli jednak okaże się, że nie, kupno takowych produktów nie będzie bardzo kosztowne. Sprawdź co potrzebujecie do zrobienia pomponów z bibuły:
Niezbędne produkty, w które należy się zaopatrzyć:
Ważne jest, by przy kupnie bibuły specjalnie nie wydziwiać i wybrać tę najzwyklejszą. Te bardziej wymyślne rodzaje bibuły, mogą po prostu popsuć pożądany przez nas efekt. Najlepiej zatem wykorzystać lub kupić najzwyklejszą cienką, gładką, niekarbowaną bibułę, która powinna być dostępna w każdym sklepiku papierniczym (tu pewnie dostaniecie również ozdobną żyłkę lub tasiemkę) lub w osiedlowym kiosku. Jeśli jednak jakimś cudem będzie problem ze znalezieniem powyższej, ostatecznie możecie wypróbować wyrób pomponów przy użyciu nawet takiej falowanej.
Jak widać, wiele powyższe produkty nie będą Was kosztowały, najprawdopodobniej będzie to cena rzędu 6 zł - czyli przysłowiowe "grosze"(no chyba, że nie macie jeszcze w domu nożyczek, to wtedy koszt zakupów zdecydowanie wzrośnie).
Jeśli macie już wszystkie potrzebne artykuły potrzebne do robienia pompona to możecie zaczynać pracę. Obiecujemy, że wykonanie jest szybciutkie, przyjemne i wcale nie trudne, wymaga tylko nieznacznej precyzji na końcu pracy. Zaczynamy!
To już końcówka. Teraz zadanie, które będzie wymagać od Was odrobiny precyzji, ale na pewno dacie sobie radę. Rozdzielcie subtelnie warstwy bibuły, każdą z osobna tak, by tworzyły piękny kształty pomponik. Gotowe! Teraz, jeśli to zadanie Was nie zmęczyło, możecie śmiało wykorzystać pozostałe kawałki bibuły do zrobienia kolejnych pomponików. Miłej zabawy!