Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Piękne życzenia na Boże Narodzenie. Tradycyjne, chrześcijańskie życzenia bożonarodzeniowe

Życzenia na święta Bożego Narodzenia to nieodłączna tradycja, która każdego roku rozpala serca nasze i naszych bliskich. I choć składanie ich wymaga nieco kreatywności, święta bez życzeń nie byłyby tym samym. Mimo że co roku składamy życzenia świąteczne na Boże Narodzenie, wiele osób nie wie, jak poprawnie to zrobić oraz jaka powinna być ich treść. Przedstawiamy zatem praktyczne porady oraz kilka propozycji ciekawych, gotowych życzeń, które ucieszą członków Twojej rodziny oraz znajomych i przyjaciół.

Jak składać życzenia na Święta Bożego Narodzenia?

Wigilia i cały okres Świąt Bożego Narodzenia to nie tylko chwile spędzane z najbliższą rodziną, ale również z dalekimi krewnymi, o których często nie wiemy zbyt wiele. To właśnie wtedy pojawia się cała trudność z życzeniami – kompletnie nie wiemy, czego powinniśmy życzyć takim osobom. Nie ma jednak powodów do obaw, ponieważ życzenia nie są przecież dosłowne. Traktujmy je zatem jako gest grzecznościowy i podtrzymanie tradycji. Jeżeli znajdziemy się w sytuacji, kiedy nie wiemy, co mogłoby być najlepszym życzeniem, to „pójdźmy na łatwiznę” – zawsze to lepsze niż powiedzenie czegoś, co wprowadzi niezręczną atmosferę. Najprostsze wyjście? Życzyć pomyślności, zdrowia, dużo radości i spełnienia marzeń itp. Jest to uniwersalne rozwiązanie, które na pewno nikogo nie urazi.

Życzenia bożonarodzeniowe – postaw na kreatywność i bądź oryginalny

“Zdrowia, szczęścia, pomyślności” – to bezpieczna forma składania życzeń, jednak jeżeli byłoby to dla Ciebie wystarczające, prawdopodobnie nie odwiedziłbyś naszej strony. Jeśli zatem chcemy być oryginalni i sprawić, że życzenia nie będą tylko „banałem podtrzymującym tradycję”, musimy postarać się nieco bardziej. Warto również pamiętać o dwóch innych rzeczach, niebezpośrednio związanych z samą treścią życzeń – uśmiechajmy się i emanujmy dobrą, życzliwą energią. To naprawdę podstawy, które sprawią, że życzenia, nieważne jakie, zostaną odebrane lepiej.

Jak nie składać życzeń bożonarodzeniowych?

Różnice pokoleniowe to temat, którego nie da się obejść przy temacie życzeń świątecznych. Najłatwiejszy przykład? Przecież nie złożymy tych samych życzeń babci, które złożyliśmy bratu, czy nawet dziadkowi. Niekiedy można się spotkać z przypadkami, kiedy ktoś składa życzenia w bardzo nonszalancki sposób, co nie jest najlepszym rozwiązaniem (nawet do osób młodszych lub w podobnym wieku). Sformułowania jak np. „żebyś w końcu sobie dziewczynę znalazł” lub „oby Ci się udało w końcu znaleźć męża” nie są sympatyczne, nawet jeżeli osoba je składająca ma dobre intencje i chce sobie tylko zażartować.

Nie należy również składać życzeń, które mają na celu „naprawę” charakteru lub zachowania. Czy kiedykolwiek pomogły komuś zwroty „abyś w końcu znalazł lepszą pracę” lub „żebyś mógł kupić lepszy samochód”? Raczej nie, a zazwyczaj przynoszą wręcz przeciwny efekt – „obdarowana” nimi osoba odczuwa jedynie niechęć i urazę do nadawcy. Usłyszenie nieprzyjemnych życzeń odnoszących się do drażliwego tematu często przekreśla możliwość spędzenia przy stole czasu w miłej, rodzinnej atmosferze. W rodzinnym gronie, szczególnie podczas świąt lepiej nie zaczynać pewnych tematów. Przemilczmy je i ewentualnie porozmawiajmy o nich przy innych okolicznościach.

Wiemy zatem, że warto być oryginalnym oraz wiemy, jakich życzeń powinniśmy się wystrzegać. Przejdźmy zatem do życzeń, które są dobrymi pomysłami. Jeżeli spotykamy się w małym gronie, możemy dla każdej osoby przygotować indywidualny zestaw życzeń. Jest to mały, wydawać by się mogło, nieznaczący gest, ale idealnie pokazuje, że zależy nam na tej osobie i nawet w takich chwilach chcemy to podkreślić. Jeżeli na świętach spotyka się cała rodzina, to „specjalne” życzenia można przygotować dla kilku osób – najbliższych.

Życzenia SMS na Boże Narodzenie

Temat życzeń przy stole można uznać za zamknięty, jednak to nie koniec, jeżeli chodzi o tworzenie świątecznej atmosfery. Nie z każdym możemy się spotkać podczas wspólnej kolacji w noc Wigilii, dlatego tradycją jest wysyłanie życzeń „na odległość”. Kiedyś robiło się to poprzez kartki świąteczne i listy. Dziś, w erze Internetu posługujemy się telefonami. Niemniej jednak warto wiedzieć, co napisać, aby poprawić humor odbiorcy i sprawić, że dana osoba będzie mieć o nas jeszcze lepsze zdanie. Przygotowaliśmy więc krótki zbiór życzeń w różnych rodzajach, które można wykorzystać lub zmodyfikować na własny użytek.

Religijne życzenia na Boże Narodzenie

Życzę niezwykłych świątecznych radości,

niezapomnianego smaku

przygotowanych przysmaków

i nowych możliwości w nadchodzącym roku.

Tajemnica Bożego Narodzenia

niech napełni pokojem i radością,

i niech oświeca swym blaskiem

wszystkie dni nadchodzącego roku

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam/Ci pokoju Chrystusowego, zdrowia i błogosławieństwa Bożego i opatrzności Bożej. Niech nadchodzący nowy rok przyniesie Wam, jak najwięcej bożych łask, życzę Wam również, abyście doświadczali bożej mocy każdego dnia i by Pan Jezus zawsze był przy Was.

Krótkie życzenia na Boże Narodzenie

 1. Niech bliskość przyjaciół, wygoda domu i jedność naszego narodu ocieplą wasze dusze w tym świątecznym okresie. Wesołych Świąt dla Twojej rodziny.
 2. W tym sezonie życzymy sobie nawzajem radości, miłości i pokoju. Oto moje życzenia dla was, Wesołych Świąt, drodzy przyjaciele, obyście poczuli miłość tego wyjątkowego dnia.
 3. Sprawiasz, że gwiazdy świecą jaśniej, a zimowe dni stają się cieplejsze, po prostu będąc w moim życiu. Wesołych Świąt dla mojej najukochańszej osoby na świecie.
 4. Radosnej teraźniejszości i jeszcze lepszej przyszłości. Najlepsze życzenia Wesołych Świąt i wspaniałego Nowego Roku.
 5. Niech te święta zakończą obecny rok radosną nutą i przygotują miejsce na jeszcze lepszy Nowy Rok. Życzymy Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!
 6. Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, dlatego przesyłam dla was szczególne życzenia. Wesołych Świąt i szczęśliwego nowego roku!
 7. W czasie świąt Bożego Narodzenia życzę wam wielu błogosławieństw, dużo szczęścia i jeszcze więcej miłości. Jestem wdzięczny za was i za waszą troskliwość.
 8. Niech twoje serce i dom będą pełne radości, jakie niesie świąteczny czas. Wesołych Świąt i wspaniałego Nowego Roku!
 9. Niech radość i pokój Bożego Narodzenia będą z wami przez cały rok. Życzę wam sezonu błogosławieństwa z nieba na górze. Wesołych Świąt!!

Życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok

 1. Pomachajcie staremu i przyjmijcie Nowy Rok będąc pełnymi nadziei, marzeń i ambicji. Życzymy szczęśliwego nowego roku pełnego szczęścia i radości!
 2. Mam nadzieję, że Twoje życie będzie pełne niespodzianek i radości w nowym roku, który się wkrótce rozpocznie. Obyś otrzymał wszystko, czego pragniesz i zawsze był szczęśliwy.
 3. Pamiętaj o wszystkich dobrych rzeczach, które zrobiłeś i wierz, że Twoje życie będzie pełne cudów w nadchodzącym roku. Szczęśliwego Nowego Roku!
 4. Kolejny wspaniały rok dobiegnie końca. Ale nie martw się, kolejny rok będzie jeszcze lepszym czasem, aby udekorować swoje życie niezliczonymi barwami radości!
 5. Niech nowy rok przyniesie wszystkie dobre rzeczy w życiu, na które naprawdę zasługujesz. Miałeś już niesamowity rok, a kolejny będzie jeszcze lepszy! Wszystkiego najlepszego!

My również mamy nadzieję, że z naszymi wskazówkami i gotowymi życzeniami, będziecie mogli przeżyć najlepsze święta i rozgrzać serca swoich przyjaciół i rodziny.

Wróć

Co zabrać na piknik? Jedzenie i przekąski, które warto wziąć na piknik
Jak usunąć żywicę z ubrania?
Jak odkleić naklejkę z szyby?
Jak zapakować wino na ślub? 5 ciekawych propozycji
Co zabrać na piknik? Jedzenie i przekąski, które warto wziąć na piknik
Jak usunąć żywicę z ubrania?
Jak odkleić naklejkę z szyby?
Jak zapakować wino na ślub? 5 ciekawych propozycji