Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Skórka od banana: czy pomaga na trądzik i pozwala wybielić zęby?

Banany, które przyjechały do Polski z regionów Ameryki, Afryki oraz Karaibów są cenione dzięki walorom smakowym oraz właściwościami antybakteryjnymi.

W bananie można znaleźć między innymi witaminy z grupy B, D, C, A, E, K oraz pierwiastki takie jak wapń, fosfor, magnez, potas, sód, miedź, cynk, mangan, fluor i żelazo dzięki którym organizm zjadacza bananów jest systematycznie oczyszczany oraz napełniany zdrową energią. Oprócz swoich właściwości odżywczych banany potrafią dobrze działać na skórę człowieka eliminując z niej bakterie oraz oczyszczać zęby z kamienia nazębnego i wybielać zęby. Wszystko dzięki mikroelementom, które po kontakcie ze skórą oraz zębami działają przeciwbakteryjnie.

Zobacz też: BANANOWE BLONDIE 

Skórka od banana

Mocno dojrzała, słonecznie żółta skórka otaczająca owoc banana jest w stanie zwalczyć wszelkiego rodzaju szkodliwe bakterie, które atakują organizm. Jej wewnętrzna część w której aż roi się od antyoksydantów po przyłożeniu do skóry po prostu rozbija bakterie pozostawiając skórę gładką, nawilżoną oraz wolną od bakterii. Tak samo działa na zęby, które pozbawia kamienia oraz doprowadzi je do wybielenia.

Wybielanie zębów skórką od banana

Rozpoczynając wybielanie zębów należy najpierw wyszczotkować je z użyciem pasty. Po umyciu oraz przepłukaniu jamy ustnej wodą wcierając wewnętrzną część skórki banana w zęby należy dokładnie wysmarować wszystkie zęby. Zabieg ten można powtórzyć dwa razy dla uzyskania lepszego efektu.

Jak wybielić zęby skórką od banana?

Używając gum do żucia po każdym posiłku można wspomóc proces wybielania zębów. Zachowanie właściwego pH jamy ustnej jest ważne w procesie wybielania zębów skórką od banana. Czyszczenie zębów dwa razy dziennie wewnętrzną częścią skórki banana powinno przynieść zamierzone efekty po tygodniu.

Zobacz też: NALEŚNIKI Z KREMEM CZEKOLADOWYM I BANANAMI 

Ile kalorii ma banan bez skórki?

Banany to niestety bardzo kaloryczne owoce. Cukry wchodzące w jego skład powodują, że średniej wielkości banan będzie zawierał 150 kcal.

Skórka od banana na trądzik

Zmiany skórne z którymi nie radzą sobie preparaty dostępne w aptekach min. na trądzik powinny być wspomagane okładaniem wewnętrzną częścią skórki z banana. Jej właściwości pozwolą zwalczyć szkodliwe bakterie pozostawiając skórę oczyszczoną oraz wygładzoną.

Banana nie można traktować jako leku chociaż w wielu sytuacjach pomógł ludziom korzystającym z jego dobroczynnych właściwości co potwierdzane jest w opiniach ludzi próbujących wykorzystywać banany w stu procentach. Owoc banana właściwie nada się na przekąskę dodającą duży zastrzyk energii, która jednak będzie krótkotrwały.

Wykorzystywanie skórki z banana w leczeniu farmakologicznym to dopiero początek, tak więc póki co należy używać go w walce z trądzikiem oraz kamieniem nazębnym w domu. Szereg witamin oraz pierwiastków zawartych głównie w dojrzałych bananach może nie tylko zadziałać pozytywnie na organizm ludzki niszcząc szkodliwe bakterie, nie tylko wyeliminować ze skóry szkodliwe bakterie, nie tylko oczyścić zęby z kamienia i wybielić, ale również dostarczyć energii i poprawić humor zjadającym je.

Wróć

Gdzie i jak rosną banany?
Właściwości bananów
Żurawina i jej prozdrowotne właściwości
Szukasz ciekawych przepisów z wykorzystaniem łososia?
Gdzie i jak rosną banany?
Właściwości bananów
Żurawina i jej prozdrowotne właściwości
Szukasz ciekawych przepisów z wykorzystaniem łososia?