Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

SAŁATA W BIODEGRADOWALNYCH DONICZKACH

CZEGO NIE WIECIE O SAŁACIE?

 • Jak kroić sałatę?

  Pamiętaj, aby nie kroić sałaty nożem, gdyż traci ona wtedy swoje wartości odżywcze. Sałatę najlepiej rwać palcami na mniejsze kawałki.

 • Jak zachować wartości odżywcze sałaty?

  Sałatę myjemy krótko, pod bieżącą wodą. Moczenie sałaty wypłukuje z niej cenne witaminy i minerały.

 • Brak w Twojej diecie manganu?

  Mangan to mikroelement o bardzo dużym znaczeniu dla naszego układu nerwowego, jednak na próżno szukać go w wielu produktach. Nic straconego – w sałacie jest go pod dostatkiem!

 • Chcesz zwiększyć odporność organizmu?

  Postaw na sałatę! Znajdujący się w sałacie chlorofil wykazuje silne działanie bakteriobójcze, dzięki czemu wspólnie z witaminą C pomaga organizmowi w walce z wirusami i bakteriami.

 • Organizujesz przyjęcie?

  Postaw na dekoracje z sałaty i ozdób nimi półmiski z wędliną, serami czy warzywami. Najlepiej do tego celu nadaje się sałata dębolistna.

Sałata

Sałata uprawiana była w krajach starożytnych już w V i IV wieku p.n.e. Dziś, jest to jedno z najchętniej spożywanych warzyw i ciężko się temu dziwić. Sałata stanowi bazowy składnik rozmaitych, warzywnych sałatek i surówek oraz świetny dodatek do kanapek, tostów czy burgerów. Sałata wykorzystywana jest również jako element dekoracji przygotowywanych potraw czy półmisków z wędliną lub serem. Jakby tego było mało, sałata jest świetnym źródłem wielu dobroczynnych dla naszego organizmu składników, takich jak luteina, zeaksantyna, witamina A, K1, witaminy z grupy B, potas, żelazo i mangan. Warto wspomnieć również o tym, że sałata jest wyjątkowo niskokaloryczna: 100 g sałaty masłowej to zaledwie 13 kcal! Najczęściej spotykane odmiany sałaty to: masłowa, lodowa, rzymska, dębolistna, karbowana oraz batawska.

Rozmaite odmiany sałaty dostępne są w sklepach Netto w specjalnych biodegradowalnych doniczkach. Dlaczego zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie? Jest to kolejny krok w celu systematycznego eliminowania plastikowych produktów, a co za tym idzie – ograniczania odpadów. Wprowadzone w naszej sieci rozwiązanie pozwoli ograniczyć produkcję aż 3 ton plastiku w skali roku! W 100% biodegradowalna doniczka z celulozy cechuje się niskim „śladem węglowym”, co pozwala ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Co ważne, zakupioną w ekologicznej doniczce sałatę można posadzić w ogródku i dalej cieszyć się produktem!

Roladki z sałaty z kurczakiem
Smażony camembert z sosem żurawinowym
Roladki z sałaty z kurczakiem
Smażony camembert z sosem żurawinowym
Sałatka ananasowa z łososiem i pietruszką
Koktajl z sałatą
Sałatka z awokado i szynką parmeńską
Sałatka ananasowa z łososiem i pietruszką
Koktajl z sałatą
Sałatka z awokado i szynką parmeńską
NewsletterNetto