Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Co zrobić gdy śmierdzi ze zlewu? Skuteczne sposobny na likwidację nieprzyjemnego zapachu w kuchni

Brzydki zapach ze zlewu może skutecznie zniechęcić do przygotowywania aromatycznych potraw w kuchni. Zastanawiasz się skąd bierze się ten nieprzyjemny zapach? I czy są skuteczne sposoby, żeby się go pozbyć? Dowiesz się tego z naszego tekstu.

Brzydki zapach może unosić się nawet z czystego zlewu. Wiele osób zapomina bowiem o regularnym czyszczeniu rur. A to niestety z nich wydobywa się przykry zapach. Jego przyczyn może być kilka:

  • resztki jedzenia zalegające w odpływie
  • zaschnięte rury odpływowe 
  • brak regularnego, profilaktycznego czyszczenia odpływów i rur 

DOMOWE SPOSOBY NA NIEPRZYJEMNY ZAPACH Z RUR

Jeśli rzadko korzystasz ze zlewu, powodem nieprzyjemnego zapachu mogą być zaschnięte rury odpływowe. To wbrew pozorom bardzo dobra informacja, bo problem można szybko rozwiązać. Wystarczy kilka razy przepłukać rury ciepłą wodą. Można też najpierw wlać do odpływu sok z połówki cytryny i po trzydziestu minutach wlać ciepłą wodę. To najmniej inwazyjna metoda.

Jeśli się nie sprawdzi, należy wytoczyć nieco cięższe działa w postaci sody oczyszczonej i octu Ten niezawodny duet powinien nie tylko usunąć brzydki zapach, ale również udrożnić odpływ. Wsyp do odpływu pół szklanki sody oczyszczonej, a po około 30 minutach spłucz delikatnie szklanką gorącej wody z dodatkiem kilku kropel octu. Powinieneś usłyszeć jak soda się pieni. Po 15 minutach spłucz obficie ciepłą wodą.

Jeśli potrzebujesz mocniejszego efektu – zalej sodę szklanką samego octu. Następnie – tak jak w opisanym wyżej przypadku - po 15 minutach spłucz wszystko wodą. Czyszczenie rur przy użyciu sody i octu warto przeprowadzać raz na dwa tygodnie w ramach profilaktyki.

JAK ZLIKWIDOWAĆ BRZYDKI ZAPACH Z RUR?

Jeśli domowe sposoby nie pomogą w pozbyciu się brzydkiego zapachu ze zlewu skorzystaj ze sklepowych detergentów. Chemiczne preparat udrażniają rury, działają antybakteryjnie i chronią przed ponownym osadzaniem się brudu. Pamiętaj, że środki te są silnie drażniące, więc przy ich stosowaniu – stosuj się do zaleceń producenta.

Może się jednak okazać, że i sklepowe detergenty nie poradzą sobie z problemem. Wtedy nie pozostaje nic innego, jak zwrócić się o pomoc do fachowca. Być może rury są tak mocno zaniedbane, że potrzebują profesjonalnego przeczyszczenia.

Czym myć lodówkę w środku?
Zmywarka nie rozpuszcza tabletki?
JAK WYCZYŚCIĆ SREBRO?
Domowe sposoby na czyszczenie mosiądzu
Czym myć lodówkę w środku?
Zmywarka nie rozpuszcza tabletki?
JAK WYCZYŚCIĆ SREBRO?
Domowe sposoby na czyszczenie mosiądzu