Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak umyć lustro bez smug? - 4 proste triki o których musisz wiedzieć!

Lśniące jak tafla jeziora lustro to jedna z wizytówek zadbanego domu. Jednak często mycie luster i innych szklanych powierzchni przysparza niemałych problemów. Smugi oraz zacieki powstają nawet u najbardziej sumiennych pań domu. Jak umyć lustro, aby wyglądało perfekcyjnie? Czy można wykorzystywać do tego naturalne sposoby?

JAK UMYĆ LUSTRO MOCNO ZABRUDZONE?

Jeżeli na powierzchni lustra znajdują się ciężkie do usunięcia zabrudzenia takie jak pasta do zębów, mydliny czy też osad z dymu tytoniowego, warto najpierw zdecydować się na mycie wstępne. Użyj więc mleczka z drobinkami peelingującymi, które z powodzeniem rozprawią się z najgorszym i zaschniętym brudem. Po namydleniu i umyciu gąbką całej powierzchni należy spłukać lustro i wytrzeć papierem. Następnie przetrzyj taflę lustra specjalnym płynem, który zapewni mu błysk i nieskazitelną czystość.

MYCIE LUSTER BEZ SMUG

Co zrobić, jeżeli po zastosowaniu tradycyjnych płynów do mycia szyb, na lustrze wciąż pozostają smugi? Być może przyczyną tego jest tłusta warstwa osadzona na powierzchni lustra. Warto więc postawić na inną metodę:

  • Potrzebna będzie miska z bardzo ciepłą wodą, do której dodaj kilka kropel płynu do naczyń.
  • Następnie zamocz ściereczkę lub gąbkę w wodzie, powierzchnię lustra myj kulistymi ruchami. Nie żałuj piany – to ona ma bowiem rozpuścić stare zabrudzenia.
  • Wytrzyj lustro do sucha ręcznikiem papierowym.
  • Po wykonaniu tych czynności – przemyj lustro klasyczny płynem.

MYCIE LUSTRA - CZEGO UŻYWAĆ?

Kiedyś do mycia luster używało się gazety. Dziś jednak nowoczesne tusze drukarskie mogą pozostawić ślady na powierzchni lustra. Warto więc zaopatrzyć się w ściereczkę z mikrofibry.  Nowością są specjalnie zaprojektowane ściereczki, która umożliwiają mycie luster samą wodą, bez dodatku detergentów. Wystarczy namoczyć ścierkę w wodzie, przetrzeć powierzchnię i pozostawić ją do wyschnięcia.  

EKOLOGICZNE MYCIE LUSTRA - JAK TO ZROBIĆ?

Zamiast kupować drogie ekologiczne środki, możesz samodzielnie stworzyć naturalny płyn do mycia luster. Jak zrobić taki preparat? Najprostszą wersją jest mieszanka wody z octem w stosunku 4:1. Warto użyć wody destylowanej, ponieważ ta z kranu posiada minerały, które mogą powodować powstawanie osadów. Płyn przelej do butelki ze spryskiwaczem i ciesz się czystym lustrem, bez obaw o zdrowie rodziny.

Aby lustra były piękną ozdobą domu należy je czyścić regularnie - niezależnie czy wybierzemy płyn do naczyń, specjalną ściereczkę czy domowy preparat z octem. Najlepiej robić to dwa razy w tygodniu.

Czyszczenie fug - praktyczne domowe sposoby na czyste fugi
Czyszczenie pralki. Soda, ocet? Sprawdzone domowe sposoby
Czym umyć kabinę prysznicową?
Jak usunąć kamień z czajnika?
Czyszczenie fug - praktyczne domowe sposoby na czyste fugi
Czyszczenie pralki. Soda, ocet? Sprawdzone domowe sposoby
Czym umyć kabinę prysznicową?
Jak usunąć kamień z czajnika?