Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak odstraszyć szpaki i cieszyć się zbiorami? Skuteczne metody walki ze szpakami

Piękne czerwone wiśnie, ogromne czereśnie, śliwki, które najchętniej jadłoby się wzrokiem... Niestety, te pyszne owoce nie przykuwają wyłącznie twojej uwagi. Kolorowe, owocowe drzewa jak magnes przyciągają szpaki. Ptaki te stanowią naprawdę spory problem, niszcząc okazy w ogrodach i sadach w zaledwie kilka godzin. Poznaj skuteczne metody walki ze szpakami.

STRASZLIWE DŹWIĘKI-KTÓRYCH ODGŁOSÓW BOJĄ SIĘ SZPAKI ?

W walce z tymi niechcianymi gośćmi ogrodów rezultaty daje hałas, którego szpaki nie znoszą. Najbardziej skuteczne są wszelkiego rodzaju armatki hukowe. Jednak tych lepiej używać w sadach oddalonych od domów - nikt przecież nie chce niszczyć sąsiedzkich relacji z powodu szpaków atakujących drzewa. Armatki wytwarzają hałas o natężeniu aż 120 decybeli - po takiej „terapii” szokowej szkodniki prędko nie wrócą w okolice drzew.

Inną, dobrą metodą pozbycia się szpaków są specjalne odstraszacze dźwiękowe. Te niewielkie urządzenia posiadają głośniki o określonym zasięgu działania, z których wydobywają się odgłosy drapieżnych ptaków. Dźwięki można również pobrać w formie mp3. Szpaki, słysząc te odgłosy, wyczuwają zagrożenie, uciekają szybko i co najważniejsze – daleko od miejsca żeru.

BALONY I WIATRAKI Z PIEKŁA RODEM

Podobnie jak w przypadku gołębi, które lubią zagnieżdżać się na balkonach i dachach, w walce ze szpakami dobrze sprawdzą się różnego rodzaju straszaki wizualne. Będą to kolorowe torebki foliowe, wstążki, tasiemki, balony i wiatraczki. Poruszając się pod wpływem wiatru, skutecznie odstraszą szpaki i spowodują, że będą bały się zbliżać się do miejsc z nieokreślonymi „obiektami”. Sadownicy bardzo często umieszczają na drzewach sztuczne sylwetki ptaków drapieżnych lub latawce w kształcie skrzydeł.  Na gałęziach drzew można również zawiesić płyty CD. Dzięki temu, że są one połyskujące i odbijają światło, już z daleka będą odstraszać szpaki.

ZAPROŚ SZPAKI GDZIE INDZIEJ – MORWA W OGRODZIE

Ulubionym przysmakiem szpaków jest morwa. Można więc posadzić ją w ogrodzie i tym samym dać szpakom smaczną alternatywę. Skuszą się szybciej niż mogłoby się nam wydawać. W ten sposób uchronisz inne gatunki owoców.

Problem z uciążliwymi szpakami możesz rozwiązać instalując specjalną siatkę ochronną. Można ją kupić w internecie oraz sklepach ogrodniczych i budowlanych. Siatka jest lekka, elastyczna i łatwa do założenia na drzewa. Utrudni ona nieproszonym gościom niszczenie i wyjadanie owoców. Zminimalizuje szkody i skutecznie zniechęci do kolejnych „wizyt”.

JAK ODSTRASZYĆ PTAKI SPOD DACHU

Ptaki to nie tylko problem sadowników, ale również ludzi mieszkających w miastach. Nieproszeni goście często zagnieżdżają się na balkonach i pod dachami budynków. Warto zamontować w takich miejscach specjalne pręty z kolcami. Ich tępe zakończenia nie zadadzą ptakom ran, a skutecznie odstraszą i utrudnią dostęp do tych miejsc. Jeśli nie masz możliwości zamontowania kolców, skorzystaj z dachowych odstraszaczy. Specjalna konstrukcja jest odporna na działanie warunków atmosferycznych i wiatru.

Kiedy i jak siać trawę?
Jak odgrzybić klimatyzację?
Jak odkleić naklejkę z szyby?
Czym usunąć rdzę?
Kiedy i jak siać trawę?
Jak odgrzybić klimatyzację?
Jak odkleić naklejkę z szyby?
Czym usunąć rdzę?