Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak schować kable od tv, aby nie zepsuć aranżacji salonu?

Najpierw kupujesz wymarzone mieszkanie w ścisłym centrum lub uroczy dom poza miastem. Planujesz, aranżujesz, wybierasz sprzęt RTV. Przychodzisz do domu z najnowszym modelem telewizora, montujesz. I… gąszcz brzydkich, zakurzonych kabli psuje cały efekt. Przeczytaj tekst i dowiedz się, jak zamaskować kable od telewizora na ścianie.

Telewizor to wciąż jedno z najważniejszych urządzeń, jakie powinno znaleźć się w salonie. A najlepiej na ścianie. Od kilku lat to właśnie to rozwiązanie cieszy się sporą popularnością. Jeśli chcesz, bezpiecznie zamontować telewizor na ściennie - wybierz odpowiedni wieszak do sprzętu RTV. Najlepszym jest uchwyt naścienny, dyskretnie schowany za urządzeniem, który pozwoli na zawieszenie telewizora na preferowanej wysokości. Jedynym wyzwaniem pozostaje więc kwestia maskowania kabli.

Najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest przygotowanie specjalnego kanału na kable jeszcze w trakcie remontu. Można to zrobić, gdy ściana nie jest otynkowana. Kanał możesz wykonać samodzielnie albo kupić specjalne korytko w markecie budowlanym. Później wystarczy je zamaskować płytą kartonowo – gipsową. Przy końcach powinny zostać niewielkie otwory, które pozwolą na dodawanie i wymienianie przewodów. Wlot tunelu powinien rozpoczynać się od razu przy gniazdku antenowym lub elektrycznym, a wylot na wysokości 1/3 sprzętu. We wnętrzu kanału umieść rurki PCV. Najlepiej byłoby dodatkowo przytwierdzić je do ściany. Następnie, otynkuj ścianę.  

Jeśli ściana, na której wieszasz telewizor, graniczy z innym pokojem w twoim mieszkaniu, nieestetyczne kable możesz ukryć właśnie tam. W drugim pomieszczeniu okablowanie może zostać zamaskowane na przykład w zabudowie. W tym przypadku należy jednak zadbać o swobodny dostęp do przewodów, aby w razie awarii móc do nich łatwo dotrzeć. Jest to rozwiązanie tanie, ponieważ nie wymaga zakupienia nowych sprzętów. Jedynym minusem jest to, że można z niego skorzystać na etapie mokrych i brudnych prac budowlanych

A CO, JEŚLI Zakończyłeś JUŻ BRUDNE PRACE REMONTOWE?

Jak schować kable od tv, jeśli remont mieszkania masz dawno za sobą? Z pomocą przyjdzie listwa maskująca! W ofertach wielu sklepów znajdziesz maskownice o różnorodnych rozmiarach, kolorach i designie. Bez problemu więc znajdziesz taką odpowiadającą twoim potrzebom. Ponadto wiele szafek RTV posiada już zamontowaną listwę, która dochodząc do samej podłogi, odpowiednio ukryje przewody. Automatycznie rozwiązuje to także problem z umieszczeniem dekodera, konsoli do gier, DVD czy głośników. Jednak przy zakupie takich mebli należy przygotować się na wydanie nieco większej sumy. Niekiedy bardziej opłaca się kupić listwę samodzielnie.

Dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup funkcjonalnego panelu RTV do zarządzania przewodami. W tym przypadku nie ma mowy o kuciu ścian i wykonywaniu jakichkolwiek innych robót remontowo-budowlanych. Niepotrzebny jest także fachowiec. W branżowych sklepach znajdziesz bardzo stylowo wyglądające panele, które nie tylko zamaskują kable, ale mogą stać się także dodatkową dekoracją pokoju dziennego. Panele występują w wielu kolorach, zatem można je dopasować do wykończonego wnętrza.

Czym i w jaki sposób umyć ściany przed malowaniem?
Jak usunąć tłuste plamy ze ściany?
Jak wyczyścić kanapę domowym sposobem?
Hodowla, uprawa i podlewanie aloesu w doniczce
Czym i w jaki sposób umyć ściany przed malowaniem?
Jak usunąć tłuste plamy ze ściany?
Jak wyczyścić kanapę domowym sposobem?
Jak dbać o aloes?