Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Ozdoby świąteczne na okno. Jak przygotować piękne ozdoby na okno?

Chcesz, aby przedświąteczny nastrój już dzisiaj zawitał w Twoim domu? Nie ma nic tak twórczego i integrującego rodzinę jak wspólne przygotowywanie ozdób świątecznych. W dzisiejszym artykule przedstawiamy nasze najlepsze propozycje na świąteczne ozdoby na okna. Jeśli chcesz, aby w tym roku św. Mikołaj zawitał do was wcześniej, zdecydowanie polecamy ustroić dom i przygotować się na wizytę tak oczekiwanego gościa.

Gwiazdki z papieru

Papierowe gwiazdki to klasyk, jeżeli chodzi o świąteczne dekoracje okienne, ale trudno o znalezienie bardziej zimowej ozdoby. Nawet gdy w prognozach pogody na Boże Narodzenie nikt nie przewiduje śniegu, dzięki własnoręcznie wykonanym ozdobom możecie mieć w domu zimową aurę. Białe gwiazdki z kartek A4, które wykorzystujesz np. do drukowania będą dobre na początek. Kiedy Twoi domownicy nabiorą nieco doświadczenia w wycinaniu gwiazdek, możesz podpowiedzieć im pomysł na zrobienie gwiazdek z brokatowych kartek albo kolorowego papieru. Gotowe elementy dekoracji możemy przykleić bezpośrednio do szyby za pomocą taśmy dwustrunnej albo zaświecić je na kawałkach jasnej włóczki i przywiązać np. do karniszy.

Śnieg i eko-choinki na parapecie?

Gwiazdki z papieru są już gotowe, ale potrzebujecie więcej propozycji na dekoracje? Wytnijcie z bloku technicznego kilka identycznych choinek, pomalujcie je oraz ozdóbcie według własnego pomysłu, a następnie sklejcie tak, by uzyskać jedną kilku-wymiarową papierową eko-choinkę. Następnie powtórzcie te czynności tyle razy, ile chcecie mieć eko-choinek. W kolejnym kroku przygotujcie watę i rozłóżcie ją równomiernie na parapecie. Wśród watowego śniegu ustawcie papierowe drzewka i nie zapomnijcie zawiadomić św. Mikołaja, żeby zostawił pod nimi prezenty!

Bożonarodzeniowy witraż

Witraż na Boże Narodzenie to wspaniały pomysł na okienną dekorację, ale również na prezent dla bliskiej osoby, która doceni własnoręcznie wykonany upominek. Aby przygotować tego typu ozdobę należy na kartce papieru narysować szkic nawiązujący do Świąt Bożego Narodzenia. Może być to np. stajenka ze Świętą Rodziną, choinka, aniołek, świeca z bombką wiszącą na gałązce świerku albo po prostu zimowy krajobraz. W kolejnym kroku warto ołówkowy szkic poprawić markerem lub grubą czarną kredką. Następnie wycinamy okienka w naszym witrażu. W przypadku wielu szczegółów zamiast klasycznych nożyczek warto użyć nożyka do cięcia papieru. W kolejnym kroku z różnokolorowych skrawków bibuły wycinamy fragmenty, które będą nieco większe od otworów i przyklejamy do krawędzi. Gotowy witraż możemy umieścić na szybie przy pomocy taśmy dwustronnej albo plasteliny.

Bombki w oknie

Zastosowanie bombek choinkowych jako świątecznych ozdób na okna to nietypowa i bardzo oryginalna dekoracja świąteczna, której przygotowanie nie wymaga dużo czasu ani wysiłku. Ozdoby choinkowe wieszamy na karniszach za pomocą sznurków albo kawałków włóczki. Sam układ bombek zależy tylko od nas. Może być to chaotyczna, kolorowa kompozycja złożona z wielu różnych ozdób lub całkiem uporządkowana kolumna równo poukładanych bombek. Jeżeli mamy odrobinę czasu i ochotę na trochę wysiłku, możemy skusić się na takie umieszczenie bombek, aby tworzyły one jakąś całość, np. serce lub okrąg albo nawet gwiazdę. Będzie to wymagało trochę pracy, sprytu i... manewrowania długością sznureczków, na których zawisną ozdoby.

Świerk w oknie?

Świetnym pomysłem na świąteczną dekorację okienną, która wniesie do domu coś z klimatu Świąt Bożego Narodzenia będzie umieszczenie w oknie gałązek świerku. Jeżeli zdecydujemy się na żywą ozdobę, mieszkanie szybko wypełni się zapachem lasu, choć sztuczny świerk będzie miał tą zaletę, że dłużej zachowa idealny wygląd. Do naszej gałązki możemy przykleić przy użyciu kleju na gorąco mniejsze ozdoby, np. szyszki, drobne bombki, małe, drewniane renifery albo Mikołaje. Na tle okna dobrze będą także wyglądać własnoręcznie przygotowane ozdoby z masy solnej. Takie zabawki możemy przykleić do świerku albo zawiesić je na nim. Całość mocujemy do okna przy pomocy dwustronnej taśmy albo drucików.

Wróć

Co zabrać na piknik? Jedzenie i przekąski, które warto wziąć na piknik
Jak usunąć żywicę z ubrania?
Jak odkleić naklejkę z szyby?
Jak zapakować wino na ślub? 5 ciekawych propozycji
Co zabrać na piknik? Jedzenie i przekąski, które warto wziąć na piknik
Jak usunąć żywicę z ubrania?
Jak odkleić naklejkę z szyby?
Jak zapakować wino na ślub? 5 ciekawych propozycji