Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Ozdoby świąteczne z szyszek. Sam zrób ozdoby bożonarodzeniowe!

Wyjątkowe i naturalne dekoracje świąteczne co roku zachwycają — ozdoby świąteczne z szyszek, orzechów, gałązek i innych elementów. Jak można zrobić je samemu? Co będzie potrzebne, jak sprawić by dom i stół bożonarodzeniowy były wyjątkowe? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę tworząc ozdoby świąteczne ręcznie robione z szyszek.

Ozdoby świąteczne z szyszek - niezbędne elementy

Aby wykonać samemu świąteczne ozdoby z szyszek nie potrzeba wiele. Materiały częściowo można pozyskać podczas spacerów, a wiele podstawowych przyborów znajdziesz w domu. Zobacz, co może się przydać.

To musisz mieć!

Na liście rzeczy niezbędnych znajdą się z pewnością:

  • Szyszki, orzechy, fantazyjne gałązki czy kawałki drewna.
  • Nóż, nożyczki, ewentualnie piłka do drewna lub pilnik.
  • Dobry, najlepiej strukturalny klej, albo uniwersalny klej na gorąco.
  • Farba, lakier lub brokat albo sztuczny śnieg, najlepiej w aerozolu, pędzel.

Dzięki takim podstawom możesz już przystąpić do pracy, ale warto wyposażyć się również w dodatkowe elementy dekoracyjne.

Fantazyjne ozdoby

Aby twoja ozdoba świąteczna z szyszek stała się niepowtarzalną kompozycją, możesz również wykorzystać:

  • wstążki, kokardy, sznurki,
  • bombki, styropianowe kule, cotton balls
  • fragmenty różnych tekstyliów, igłę i nici,
  • świeczki, lampki choinkowe,

Tak naprawdę ogranicza Cię jedynie wyobraźnia oraz dostępność wybranych materiałów.

Najpiękniejsze ozdoby świąteczne z szyszek - zrób to sam!

Kiedy już przygotujesz niezbędne elementy, zastanawiasz się zapewne jak zrobić ozdoby świąteczne z szyszek. Pomysłów jest mnóstwo, wystarczy dobrze poszukać — w książkach, gazetach i oczywiście Internecie. Niektóre wymagają zaawansowanych zdolności manualnych i mnóstwa czasu, inne są natomiast proste i efektowne, możliwe do wykonania nawet przez dzieci. Jednak bardzo często mając już przygotowane elementy, projekt na ozdoby świąteczne bożonarodzeniowe z szyszek przychodzi sam do głowy.

Kreatywność czy sprawdzone pomysły?

Kreatywne ozdoby świąteczne ręcznie robione z szyszek z pewnością będą unikalne. Własna kompozycja z dodatkiem ulubionych dekoracji ozdobi świąteczny stół czy stanie na honorowym miejscu nad kominkiem. Ozdoby w formie zwierzątek wycinanych i klejonych z elementów szyszek potrafią też być niezwykle urocze. Samodzielnie zbudowana mała choinka z szyszek umożliwia natomiast dodatkowe przystrojenie jej jak tradycyjnych drzewek. Skorzystanie ze gotowych instrukcji na ozdoby świąteczne z szyszek jak zrobić nie wyklucza też dodania własnych pomysłów.

Dlaczego naturalna dekoracja jest wyjątkowa?

Wiele osób uważa, że ozdoby świąteczne z szyszek mają ogromną przewagę nad innymi świątecznymi dekoracjami. Przede wszystkim są elementem naturalnym, a również, co dla niektórych bardzo ważne - ekologicznym. Szyszki potrafią wnieść do pomieszczenia delikatną, ledwo wyczuwalną woń lasu, nadając mu dodatkowej wyjątkowej atmosfery.

Wszystkie ozdoby świąteczne z szyszek i orzechów są unikatowe — nie ma dwóch całkiem identycznych elementów. Co więcej, tego rodzaju dekoracje można w stosunkowo prosty sposób wykonać samemu w domu. Nadaje im to niepowtarzalnych cech i pamięci o wspólnie spędzonych, szczęśliwych chwilach.

Wróć

Ozdoby świąteczne na okno. Jak przygotować piękne ozdoby na okno?
Jak wyczyścić żelazko?
Jak usunąć lakier do paznokci z ubrania?
Piękne życzenia na Boże Narodzenie. Tradycyjne, chrześcijańskie życzenia bożonarodzeniowe
Ozdoby świąteczne na okno. Jak przygotować piękne ozdoby na okno?
Jak wyczyścić żelazko?
Jak usunąć lakier do paznokci z ubrania?