Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak złożyć prześcieradło z gumką? Metoda składania opisana krok po kroku

Prześcieradła z gumką są niezwykle funkcjonalne. W komforcie użytkowania z pewnością przewyższają modele tradycyjne. Idealnie dopasowują się do materaca i zapewniają spokojny sen. Problem pojawia się, gdy chcemy je idealnie złożyć. Jak się do tego zabrać?  

Składanie prześcieradła z gumką zawsze jest wyzwaniem. Zwykle po niecałych 15 minutach nierównej walki, zamiast schludnie złożonego prześcieradła, otrzymujesz poplątany zwitek. W czym więc tkwi problem? Co zrobić, aby składanie prześcieradeł z gumką nie spędzało ci snu z powiek?

JAK SKŁADAĆ PRZEŚCIERADŁO Z GUMKĄ - KROK PO KROKU

Można sięgnąć po internetowe poradniki albo przeczytać poniższy opis. To wyjątkowo prosta metoda, której łatwo się nauczyć.

  1. Zacznij od rozłożenia prześcieradła na płasko na dużej powierzchni - może to być łóżko albo podłoga. Prześcieradło przed rozpoczęciem składania powinno być wywinięte na drugą, czyli wewnętrzną stronę.
  2. Następnie chwyć dwa rogi jednego boku. Najlepiej będzie, jeżeli złapiesz je w okolicach szwu, który wyczuwalny jest po obu stronach.
  3. Rogi i szwy nałóż na siebie, składając prześcieradło na pół. Tak samo postąp z drugą parą rogów. Niezależnie czy złożone ze sobą będą dwie krótsze strony, czy dłuższe – osiągniesz ten sam cel.
  4. Następnie połącz ze sobą dwa powstałe podwójne rogi, aby uzyskać podłużny prostokąt. Etap ten wygląda jak nawlekanie jednej części materiału na drugą.
  5. Uzyskany prostokąt posiada z jednej strony złożone rogi z gumkami a z drugiej resztę prześcieradła. Dlatego warto je lekko strzepnąć i wyrównać, aby leżało równo i płasko.
  6. Powstały gładki prostokąt należy teraz starannie złożyć w kostkę. Najpierw złóż je na pół. Połowa z rogami nie wygląda tak estetycznie, więc trzeba ją schować pod resztą materiału.
  7. W tym celu prześcieradło złóż w poprzek tyle razy, aby uzyskać pożądany kształt, który idealnie będzie pasował do półki lub szuflady na pościel.

Składanie prześcieradeł z gumką w ten sposób pozwoli cieszyć się nieskazitelnie gładką pościelą oraz perfekcyjnym porządkiem w garderobie. Co więcej, równo poskładane prześcieradło zajmuje niewiele miejsca. Metodę tę powinien znać każdy, komu zależy na doskonałym wyglądzie pościeli oraz idealnym ładzie w domu!

Jak często i dlaczego powinno zmieniać się pościel?
W jakiej temperaturze prać pościel?
Jak wyczyścić dywan?
Jak usunąć plamy z herbaty?
Jak często i dlaczego powinno zmieniać się pościel?
W jakiej temperaturze prać pościel?
Jak wyczyścić dywan?
Jak usunąć plamy z herbaty?