Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak usunąć plamy z herbaty?

Plamy powstające wskutek rozlania kawy czy herbaty są niewątpliwie jednym z najczęstszych rodzajów zabrudzeń. Sprawiają, że nowo zakupiony, biały obrus traci nagle swój blask, a zwyczajne wrzucenie go do pralki nie daje efektu całkowitego usunięcia plam. Stosowanie silnych, chemicznych środków może nieuchronnie prowadzić do zniszczenia delikatnych tkanin, na których występują uciążliwe plamy. Istnieje jednak kilka, prostych, domowych sposobów na usunięcie plam z herbaty.

Jak usunąć plamy z herbaty z obrusu?

Obrusy i serwety są materiałami najbardziej narażonymi na zabrudzenia, powstające w następstwie rozlanej herbaty. Istnieje jednak prosty sposób, pozwalający na dokładne usunięcie plam nawet, działających z ogromną skutecznością również na śnieżnobiałych obrusach. Wystarczy nam jedynie odrobina soku z cytryny - należy delikatnie nanieść go na miejsce problematycznych plam i po 10 minutach obficie spłukać letnią wodą. W sytuacji, kiedy plama jest dalej widoczna można czynność powielić do 3 razy.

Pogromca herbacianych plam - białe wino

Ten, kto powiedział, że wino nadaje się jedynie do picia jest w ogromnym błędzie. Ten smaczny, uwielbiany w szczególności przez kobiety trunek idealnie sprawdza się jako naturalny odplamiacz delikatnych tkanin. Ze szczególną dokładnością radzi sobie z plamami, powstałymi na wełnianych tkaninach, będących materiałem swetrów, narzut czy kocy.

Aby plama bezproblemowo znikła należy miejsce zabrudzenia delikatnie polać winem i pozostawić na 10-15 po czym spłukać ciepłą wodą. Pamiętajmy jednak, że wino cechuje się charakterystycznym zapachem, tak więc warto pokusić się również o dokładne wypranie zabrudzonego elementu.

Woda utleniona - antidotum na trudne plamy

Faktem jest, że plamy z herbaty są w szczególności widoczne na jasnych materiałach - co więc w sytuacji, kiedy ochlapiemy herbatą naszą ulubioną koszulę czy bluzkę? Nic prostszego! Wystarczy, że sporządzimy roztwór na bazie wody utlenionej, którą w identycznych ilościach z wodą rozmieszamy w niewielkim naczyniu (ważne, aby proporcje były takie same!). Tak powstały płyn należy nanieść na miejsca zabrudzenia, powstałe na naszych białych ubraniach, po czym zostawić na około 20 minut. Po tym czasie nasza plama powinna stać się mniej intensywniejsza lub - zniknąć całkowicie.

W przypadku, kiedy nasze zabrudzenie jest w dalszym ciągu widoczne na białym elemencie naszej garderoby możemy kilkukrotnie powtórzyć czynność, nanosząc roztwór z roztworu wody utlenionej na problematyczną plamę!

Wróć

Jak wywabić plamy z czerwonego wina?
Jak usunąć smar?
Jak usunąć plamy z krwi?
Jak usunąć farbę z ubrania?
Jak wywabić plamy z czerwonego wina?
Jak usunąć smar?
Jak usunąć plamy z krwi?
Jak usunąć farbę z ubrania?