Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak odkleić naklejkę rejestracyjną z szyby samochodu?

Wymiana naklejki rejestracyjnej jest jedną z najbardziej niewdzięcznych czynności. Według wielu osób jest tak bardzo uciążliwa, że powinno się wprowadzić rozwiązania z innych krajów. Żeby numery identyfikacyjne auta były dożywotnie, jest tak na przykład w Anglii. Niestety aktualnie nie możemy korzystać z takiej opcji. Jak w takim razie pozbyć się naklejki rejestracyjnej z szyby auta?

Odpowiedni sposób kluczem do sukcesu

Jeżeli zakupiłeś używane auto lub jesteś w trakcie zmiany numerów identyfikacyjnych samochodu, to przygotuj się na wymianę naklejki rejestracyjnej. Przy zakupie używanego pojazdu  lub zmiany numerów rejestracyjnych musimy się liczyć z wymianą starej nalepki na nową. Umieszczona w rogu przedniej szyby nie wygląda na problematyczny element do demontażu. Jednak jeżeli nie przygotujemy się odpowiednio, może przysporzyć nam wiele kłopotów oraz nerwów.

Sprawdzone metody odklejania naklejki rejestracyjnej

Do wypróbowanych technik ściągania emblematu należy wykorzystanie ciepłego powietrza. Możemy użyć do tego suszarki. Etykieta jest przymocowana do szyby za pomocą kleju. Podnosząc temperaturę pod naklejką sprawiamy, że specyfik zmienia konsystencję. Dzięki temu możemy zdjąć naklejkę poprzez podważenie jej rogów za pomocą paznokci. Poprzez systematyczne podgrzewanie i zerwanie emblematu pewnym ruchem, pozbędziemy się naklejki.

O czym pamiętać podczas demontażu za pomocą ciepłego strumienia powietrza?

Istotnym aspektem czynności jest wykorzystanie wysokiej temperatury w odpowiedni sposób. Jeżeli nakierujemy gorący strumień powietrza punktowo, to możemy uszkodzić konstrukcję szyby. Duża różnica temperatur, szczególnie w czasie okresu jesienno- zimowego sprzyja temu zdarzeniu. Dlatego wyjdźmy z domu wystarczająco wcześnie, żeby nagrzać także wnętrze auta. Prawidłowa cyrkulacja powietrza pozwoli na zminimalizowanie wystąpienia usterki. Ponadto wykluczymy ryzyko trwałego uszkodzenia szyby.Dzięki temu unikniemy nieprzewidzianych kosztów naprawy.

Idealny moment na zdjęcie naklejki rejestracyjnej następuje gdy czujemy, że przestrzeń pod emblematem mocno się nagrzała. Możemy przyłożyć dłoń, w tym momencie powinniśmy także zauważyć, że nalepka mięknie i można ją przesunąć. Płynnym, ale zdecydowanym ruchem podważmy emblemat i ściągnijmy z szyby.

Inne sposoby demontażu

Jeżeli boisz się o swoje paznokcie lub po prostu nie chcesz ich zniszczyć, to możesz zdecydować się na podważenie naklejki żyletką, skrobakiem lub innym narzędziem o cienkich krawędziach. W tym wypadku sposób działania jest podobny. Podgrzewamy najpierw wnętrze auta, a później kierujemy strumień na nalepkę. Zdzieramy ją za pomocą wybranego przedmiotu.

Opisana metoda jest nieco bardziej ryzykowna ponieważ możemy zarysować szybę. Dlatego wykonujmy nasze ruchy pewnie, ale niezbyt mocno.

Jak usunąć pozostały klej i folię?

Nawet jeżeli uda nam się płynnie zdemontować naklejkę rejestracyjną, to w pustym miejscu mogą zostać ślady. Należą do nich resztki kleju, folii lub element nalepki. Jak się ich pozbyć?

Możemy zaopatrzyć się w benzynę ekstrakcyjną. To popularny rozpuszczalnik, który możemy nabyć w popularnych sklepach budowlanych, chemicznych, motoryzacyjnych czy na stacjach paliw. Środek skutecznie usuwa nawet największe zabrudzenia, dlatego jest cenną pomocą podczas usuwania emblematu.

Sposób działania jest prosty. Możemy nasączyć szmatkę lub gąbkę z chropowatą stroną benzyną ekstrakcyjną. Systematycznie pocierając powierzchnię pozbędziemy się pozostałości po kleju i emblemacie. Jeżeli poszczególne fragmenty dalej nie będą chciały zejść z szyby, ponownie je podgrzejmy i powtórzmy schemat. Wybrana metoda zapewnia wysoką skuteczność działania i jest dość tania. Czasem proste sposoby są po prostu najlepsze.

Podsumowanie

Jak już zauważyliśmy, odpowiednie przygotowanie do demontażu nalepki zaoszczędzi nam nerwów i czasu. Mimo, że jest to uciążliwa i wymagająca cierpliwości czynność, to postarajmy się nie odkładać jej w czasie. W razie niedopatrzenia lub po prostu z powodu czystego lenistwa, możemy się spodziewać nawet mandatu. Warto także zapoznać się z technikami opisanymi powyżej, ponieważ coraz częściej można się spotkać z procederem naklejania wulgarnych nalepek na auta. W takim wypadku każdy chce działać jak najszybciej i w bezpieczny sposób zdemontować obraźliwy emblemat, bez uszczerbku na wyglądzie auta. Dlatego zaopatrzmy nasz domowy warsztat lub wyposażenie samochodu w benzynę ekstraktową, suszarkę oraz skrobak. Dzięki temu będziemy przygotowani na każdą sytuację.

Wróć

Jak odkręcić zardzewiałą śrubę?
Jak odgrzybić klimatyzację?
Jak usunąć plamy z czekolady?
Jak wywabić plamy z długopisu?
Jak odkręcić zardzewiałą śrubę?
Jak odgrzybić klimatyzację?
Jak usunąć plamy z czekolady?
Jak wywabić plamy z długopisu?