Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak usunąć plamy z czekolady?

Zapewne nie jednemu z nas zdarzyło ubrudzić się czekoladą. Nie jest to nic wstydliwego. Przecież na świecie jest mnóstwo wielbiciel tej pysznej słodyczy. I przy okazji zajadania się nim zdarza nam się nim ubrudzić. Zwłaszcza dzieci często brudzą sobie ubrania podczas zajadania się tak bardzo uwielbianą słodkością, ale także i nam dorosłym może czasami wymknąć się to spod kontroli. Istnieje wiele tanich i prostych sposobów na pozbycie się wszelkich plam z czekolady. Plamy z czekolady można podzielić na te trudniejsze w pozbyciu się oraz te łatwe, które przy odrobinie wysiłku schodzą bez żadnego problemu. Jednak na każdą z tych plam istnieje prosty sposób.

Domowe sposoby na plamy z czekolady

  • Mleko - Idealnym sposobem jest zanurzenie tkaniny w mleku. Pozwoli to na rozpuszczenie się tłustej części plamy a potem wystarczy już tylko wyprać tkaninę w ciepłej wodzie z mydłem. Taki sposób szybko i skutecznie pozbędzie się niechcianej plamy z czekolady.
  • Jajka i gliceryna to idealne połączenie nie często spotykane, ale za to wprost doskonały na pozbycie się plamy z czekolady. Należy zmieszać jajko z gliceryną i uzyskaną w tym zabiegu substancję nałożyć na plamę. Pozostawić tak tkaninę na około dziesięciu minut a potem zmyć substancję z tkaniny zimną wodą albo wyprać z proszkiem. Ten sposób także idealnie nadaje się przy plamach z czekolady.
  • Soda w przypadku plam z czekolady także może pomóc. Wystarczy dwie łyżeczki sody rozmieszać z jedną łyżką wody. Uzyskaną substancję tak jak w poprzednim sposobie nakładamy na plamę a po upływie dziesięciu minut zmywamy ziemną wodą. Potem można uprać tkaninę w wodzie z mydłem.

Te sposoby pomogą w pozbyciu się plam z czekolady jednak istnieje wiele rodzajów plam i znajdują się one na różnych tkaninach. Różne tkaniny mogą w przeróżny sposób reagować na plamy z czekoladę, więc każda tkanina potrzebuje odpowiedniego sposoby na jej odplamienie.

Usuwanie plam z czekolady

  • Plama na ubraniu - taką plamę można pozbyć się za pomocą dwóch łyżeczek octu ze szklanką wody. Ten roztwór należy nanieść na plamę a potem uprać ubranie w pralce i cieszyć się ubraniem, na który nie widać śladu po plamie.
  • Plama na dywanie łatwo zejdzie gdy zaschnie. Więc poczekaj aż czekolada zaschnie a potem zeskrob ją tępą stroną noża lub inny narzędziem. Pozostałości można potraktować substancją składającą się z wody i spirytusu denaturowanego w proporcji jeden do jednego.

Jak widać nawet najtrudniejsze plamy z czekolady można łatwo usunąć domowymi sposobami przy użyciu podstawowych składników, które znajdują się w każdym domu. Mając taką wiedzę już bez zmartwień, że się pobrudzisz, możesz zajadać się czekoladą.

Wróć

Jak usunąć plamy z herbaty?
Jak odkleić naklejkę z szyby?
Jak usunąć plamy z jagód?
Jak usunąć zapach stęchlizny?
Jak usunąć plamy z herbaty?
Jak odkleić naklejkę z szyby?
Jak usunąć plamy z jagód?
Jak usunąć zapach stęchlizny?