Lista zakupów

edytuj produkt

zapisz

Jak usunąć farbę z ubrania?

Remont mieszkania jest bez wątpienia momentem przełomowych zmian, które planowaliśmy od dłuższego czasu. Jego nieodłącznym elementem jest malowanie ścian czy mebli, podczas których nierzadko dochodzi do zabrudzeń farbą, widocznych na ubraniach. Problem nie jest tak straszny, jeśli zabrudzimy strój roboczy - zdarza się jednak, że o świeżo pomalowaną ścianę zdarza nam się otrzeć mając na sobie naszą ulubioną koszulkę. Usunięcie farby z ubrania nie jest proste, choć istnieje kilka prostych i skutecznych rad, które pomogą nam zażegnać problem farby na odzieży!

Benzyna - antidotum na plamy z farby

Jednym z ciekawszych i skuteczniejszych sposobów na odczyszczenie plamy, powstałej w skutek styczności z farbą będzie wykorzystanie w tym celu benzyny. Warto jednak dodać, że sposób ten sprawdzi się najlepiej w przypadku materiałów lnianych i bawełnianych. Należy nanieść na wacik kosmetyczny niewielką ilość benzyny i delikatnie pocierać w miejscu plamy. W razie braku skuteczności należy powtórzyć czynność, po czym dokładnie spłukać miejsce problematycznej plamy gorącą wodą.

Usuwanie zaschniętej farby z odzieży

Czytając wiele internetowych poradników często natykamy się na skuteczne porady, pomagające nam pozbyć się plam ze świeżej farby. A co, jeśli plama, którą dostrzeżemy zdążyła zaschnąć? W takiej sytuacji powinniśmy postawić na stary i sprawdzony sposób, który wykorzystywały nasze babcie czy mamy. Wystarczy jedynie miejsce zabrudzenia obficie spryskać lakierem do włosów, po czym umieścić ubranie w ciepłej wodzie na około 10-15 minut. Po tym czasie, przy użyciu szczoteczki (można w tym celu użyć również szczoteczki do zębów) należy delikatnie próbować zedrzeć farbę z naszego ubrania. Uwaga! Jest to sposób, który w szczególności sprawdza się, kiedy zabrudzenie z farby pojawiło się na odzieży wykonanej z solidnego materiału - jeansu czy sztruksu. Metoda ta może nie sprawdzić się natomiast, jeśli mamy do czynienia z delikatnymi tkaninami.

Sposobem, który pomoże nam pozbyć się plam z zaschniętej farby może być również delikatne ścieranie farby przy użyciu pilnika kosmetycznego. Czynność należy rozpocząć jednak w momencie, gdy będziemy pewni, że farba całkowicie zaschła - w innym przypadku możemy tylko pogorszyć sytuację. Warto nadmienić, że ten sposób przeznaczony jest jedynie dla grubych tkanin - w przypadku piłowania plamy na tkaninach delikatnych możemy zrobić bowiem dziurę, która będzie znacznie większym problemem, niż wspomniane plamy powstałe wskutek styczności z farbą.

CZYTAJ TEŻ Jak odbarwić zafarbowane pranie?

Wróć

Jak usunąć zapach stęchlizny?
Jak zrobić płyn do baniek?
Jak usunąć plamy z jagód?
Jak wywabić plamy z długopisu?
Jak usunąć zapach stęchlizny?
Jak zrobić płyn do baniek?
Jak usunąć plamy z jagód?
Jak wywabić plamy z długopisu?